Категорија: Животен стил

Храброст или себичност? Го оставила вереникот бидејќи бил стерилен и станала самохрана мајка

Откако три години безуспешно се обидувале да се остварат како родители, Клер Мекгин и...

Кои се најважните женски квалитети за мажите?

Интернет страницата за запознавање Match.com спроведе истражување со повеќе од 10.000 мажи на тема...

Те сакам тато. Те сакам со сето мое срце, и со сета моја душа…

Живеам за тебе тато. Како можам да ти опишам со зборови колку те сакам тато? Како можам да ти...

Како изгледа задникот на најзгодната адвокатка на светот?

Инес Хелен (23) е вистинска кралица на социјалните мрежи, која со нејзиниот изглед ги побудали...

5 причини зошто немате секс

1. Креветот веќе не ви е секси До сега е кажано безброј пати – креветот треба да се користи...

Лукот го зајакнува имунитетот за само 3 часа !!!

Започна сезоната на настинки, а еден од најстарите лекови против настинката е лукот. При...

Видео: Македонки покажуваат неверојатни вештини на шипка!

Танцот на шипка е еден вид на уметност кога ги гледате овие девојки. Фитнесот на шипка е нова...

Дали знаете која е разликата помеѓу привлечниот маж и оној со прекарот “папучар”?

Еден од најголемите проблеми кај паровите е всушност неусогласеното либидо, со кое...

Доктор ни открива генијален трик ! Со помош на течност која сите ја имаме дома исчистете го ушниот канал !

Иако повеќето луѓе знаат дека стапчето за уши ја турка маста внатре и дека истото може да...

Мажот ја фатил голата сопруга со љубовникот во кревет, ги снимил и потоа ги објавил на интернет!

Доста непосакува ситуација е кога сопругот ќе ја фати неговата жена како има секс со друг...

Фото: 10 природни базени кои се рај на Земјата!

Природата е неверојатна, а нејзините креации се неповторливи и оставаат без здив. Ова се...

Што може да се случи со домот ако ги оставете своите деца сами ?! (галерија)

Децата се богатство, тие се столб на животот, без нив ништо нема смисла… но има ситуации...

Што кога Вашето дете не ја изговара правилно буквата “Р“ ?

Родителите треба да бидат загрижени ако нивното дете до петтата година не ги изговара...

Зошто не треба да ја избегнувате кожата кога јадете печено пиле ?

Веќе години стручњаците не предупредуваат дека кожинката е најнездрав дел од пилето, но...

На еден келнер му оставиле бакшиш на масата, но кога видел што има на банкнотата…

Еден келнер на масата, под шишето со кечап видел 20 долари и се израдувал на големиот бакшиш....

Правила за пронаоѓање на вистинска љубов

Пронаоѓањето на љубовта не е тешко, но нејзиното задржување за некои жени може да биде...

Препознајте ги токсичните врски и заминате пред да биде предоцна

Речиси секој од нас понекогаш се нашол во токсична врска која предизвикува многу проблеми. И...

Австрискиот град Халштат е толку убав што Кинезите создадоа негова копија

Сокриен длабоко во планината Дахштајн, во близина на Салцбург, се наоѓа малиот град Халштат...

Приказна поради која плаче целиот свет: Ја однел неговата мајка на вечера, но не знаел дека е последна…

Сеќавањето на непознатиот автор за последната средба со неговата покојна мајка на Фејсбук...

5 минутни вежби за рамен стомак

Мора да признаеме дека нема дама која не посакува рамен стомак. За да се оствари овој сон...