Категорија: Животен стил

Еден ден таа ќе знае…

Еден ден таа ќе знае. Ќе ти го знае датумот на  раѓање, името на дедо ти, каде си роден,...

Видео: 18+ Старлетата Маца ги поздрави девојките кои и љубоморат со домашно видео

Босанската Мими Оро, Сенада Нуркиќ која се прослави за само една секунда и тоа кога на...

Постојат милиони начини да кажеш „те сакам“

Постојат милиони други начини да кажете некому „те сакам“…. „Стави си го појасот за...

Фото: Па нели сакаше поголеми?

Фара Абрахам, која популарноста ја стекна во реалните шоуа за малолетни трудници, во...

Правила за одвикнување од пелени за момчиња и девојчиња

Одвикнувањето од пелени е важен момент во животот на секое дете. Во зависност од карактерот,...

Веренички прстен: Само за храбри!

Празниците се време на запросување. За тие што сеуште не го поставиле прашањето и што се...

Како до совршен брак?

За да опстане љубовта, потребно е да се вложи многу труд и внимание. Луѓето не разбираат дека...

Правете ги овие секојдневни работи ако сакате рамен стомак

Некои луѓе навреме воделе грижа за својот изглед, а за оние кои не се баш задоволни со своите...

Зошто сме толку уморни?

Кога луѓето ќе ве прашаат како сте, како реагирате? Најчест одговор е ,,уморен сум, немам...

Ти си целиот свет

Maж и жена се скарале. Толку многу како никогаш досега. Изгледало дека нема да се смират за...

Среќа на денот: Млади момчиња знаат како треба со жените

Децата ги имаат најчистите срца и души, а ова видео е уште еден доказ дека насилството е...

Посакувам да те гушкав посилно…

Писмо кое еден вработен во Епл го пишува на својата поранешна жена. Полно со љубов и емоции....

Видео: Едно од најубавите аеродромски изненадувања

Ема го немала видено својот вереник 100 дена, откако тој заминал на воена обука, а додека бил...

Новороденчињата во Систина спакувани како новогодишен подарок

Бебињата се најубавиот и најискрен подарок. Нивната насмевка ги исполнува срцата со љубов и...

Што би сакал да правиш, ако парите не беа проблем?

Што навистина сакаш? Што те тера да гориш? Која ситуација би ти се допаднала? Ајде да...

Срцето стои секогаш на лево…

Тоа живее насекаде … – Мамо, срцето секогаш ли ни стои на истото место? … Или...

Баба Ванѓа: 10 важни совети за добро здравје

Ванѓа е еден феномен кој можеби никогаш нема да може да биде објаснет или разбрана....

50 нешта кои ѝ ги посакувам на мојата помала сестра

Празниците се наближуваат, а нашите листи со желби сè повеќе растат. Лекси Херик, писателка и...

Опасен сексуален тренд меѓу младите

Младите се порано стапуваат во сексуални односи и се чини дека на тој чин денес се гледа...

ВИДЕО: Ја однесе девојка му со автомобил на Водно и и направи изненадување што нема да го заборави

Дечкото се вика Дарко, а девојката Катерина. Видеото е снимено со камера монтирана на...