Категорија: Животен стил

Исповед на смртна постела: за што ќе сакате да го вратите времето назад?

Приказната ја раскажува медицинска сестра која работела во одделение каде пациентите ги...

Неверојатна љубовна приказна на далечина од 7000 км

Во последно време нашиот живот е секогаш поврзан со интернет. Најубавото е дека во мрежата...

Има ли совршена љубов?

Луѓето мислат дека можат да се заљубат, само кога ќе го запознаат достојниот човек за нив...

Видео: Експеримент – колку газираните сокови се штетни за вас?!

Ја занемарувате водата и денот го поминувате пиејќи вештачки сокови? Ова е видеото за вас!...

Совршен печен компир на кој ќе ви завидуваат сите

Потребни состојки: – компир – кашкавал  -пршута или сланина -павлака за готвење –...

Видео: И после мажите биле первезни! Погледнете каде гледаат жените…

 Ова е едно од ретките видеа, каде што овој пат скриената камера е насочена кон жените,...

Каков е во љубовната врска според првата буква од името

Почетната буква од името говори многу за квалитетите кои ги поседува еден маж и за начинот...

Експертите предупредуваат: Апостолките се опасни по здравјето

Ве болат стапалата кога носите апостолки? Не можете да пешачите долго во нив? Значи јасно ви...

Филип Лазаров стана татко!

Ракометарот стана татко на највисокото бебе родено во болницата. Изгледа на повидок е нов...

ФОТО: Најчистото езеро на светот

„Blue Nelson Lake“ или познато како „Rotomairewhenuа“, го држи рекордот на најчистото езеро на светот....

Колку би било добро еден работен ден да трае 6 часа?

Готенбург, кој е вториот по ред најголем град во Шведска, ќе започне со нов експеримент, со...

5 грешки кои ги прават мажите во нови врски

Себеспознавањето води кон лична среќа. Доколку ви оди тешко со состанувањето и не можете да...

Денес е Св. Константин и Св. Елена! Нека ни е за многу години!

Православните верници денес го прославуваат празникот Св. цар Константин и царица Елена. Во...

Како да заработите 5.000 евра за 3 месеци?

Берење на јагоди во Финска, работа во полиња со аспарагус во Велика Британија, работа како...

10 причини зошто да јадете цреши

Доколку ви се потребни причини зошто да јадете цреши, можеме да ви кажеме дека покрај тоа што...

Audi Q3 кампер – совршено за авантуристи и кампери!

И други автомобилски компании го имаат истражувано овој концепт на автомобил + шатор. Mini Cooper...

Европските метрополи преку ноќ

Секој град си има свој шарм. Убавините може да ги видиме преку дневни прошетки, но и ноќите во...

Вкусен викенд предлог: Киви торта

Состојки за кората:    4 јајца   140 гр шеќер  ½ лимон   120 гр брашно    60 гр нишесте   1 лажичка...

Видео: Смејте се и Вие заедно со овие слатки 4 бебенца близначиња

Е ова е вистинска среќа, овие дури 4 бебенца близначиња се смејат многу заразно. Погледнете...

Летни декорации за вашиот дом

Со затоплувањето ни доаѓа желбата за освежување и на домот, чистењето и средувањето на...