Категорија: Животен стил

Флашираната вода е преполна со бактерии

Најновото истражување покажа дека флашираната вода содржи многу повеќе бактерии отколку...

Фотограф го слика секојдневието на своите 6 деца

Со години францускиот скулптор и фотограф Ален Лабоал ( Alain Laboile ) го слика секојдневниот...

Викенд родители: како да се усклади професионалниот и семејниот живот

Со помош на неколку насоки, реорганизирајте го својот живот и не дозволувајте,...

Направете сами сад за салата кој може да го изедете!

Нема потреба од многу коментари… Едноставно ја обложувате фолијата со сланина, ја печете...

Со млада пченица излечил канцер во терминална фаза!

Кога лекарите го информирале господинот Дени Мек Доналд од градот Дунафа во Ирска дека има...

Женски работи кои ги прават и мажите

Нема повеќе „седи, тоа е женска работа“. Денес, голем дел од мажите ги прават и „женските...

5 секси работи за жените (кои не се поврзани со секс)

Сите жени се убави! Тука нема сомнеж. Дури жените знаат дека жените се убави. Само забележете...

Како е да се биде девица во 20-тите години?

      Невини, но не и наивни. 4 анонимни девојки зборуваат отворено за сексот, дечковци,...

Вркута – лек за сите женски болести

  Вркута позната и како бисерок и моминска наметка (лат. Alchemilla vulgaris) е зелјесто...

Видео кое ќе ве натера да се откажете од хамбургери

Се што ќе видите на видеото се случува само за да се нахраниме , но сигурно не сте го...

Ова среќно македонско семејство со своите шест деца ќе ви го стопли срцето

После сите реклами дека семејството е нашето најголемо богатство, ова семејство...

Татин син

Времето брзо минува и додека трепнете вашиот бебуш ќе стане дечко. Фотографиите се тука да...

12 вкусни начини да кажете „Те сакам!“

Не е доволно само да се каже “Те сакам!”, треба и да се покаже! Да го покажете секој ден...

8 совети за слабеење за мрзливи луѓе

    Слабеењето и вежбањето некогаш знае да биде навистина тешко и напорно. Би...

Има лек и за кавгите

Кавгите се неизбежен дел од врските, но најдобро е да се избегнат, нели? Мажите ги споделија...

22 навики на среќните луѓе

Mногу луѓе го поминуваат животот чекајќи да им дојде среќата. Можеби некогаш помислувате...

Кажете „заедно сме во ова“ наместо „те сакам“!

Не е потребно да слушнеш „те сакам“ за да знаеш дека некој те сака. Слушај внимателно....

6 видови на љубов

  Старите Грци разликуваат шест типа љубов кои човек мора да ги развие во себе на патот на...

Крцкав и здрав чипс од морков со вкус на Доритос

Во еден сад изрендајте го морковот на тркалца или надолжно, на ленти. Додајте маслиново...

Секс митови за мажите

Мит 1: Мажите секогаш се спремни за секс. Вистината: Не е точно. Се разбира дека жените се...