Категорија: Животен стил

ВИДЕО: 18+ Да ви е*ам мајката и на вас, и на Фејсбук и на вашите слики!

Им објасни на девојките … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=QJLJCa5UsZ0[/tube]

7 интимни детали од венчавката на Бред и Анџелина

Веројатно кога имаш толку големо семејство, нема потреба некој друг да ти ја организира...

Лахмаџун – највкусната турска пица

Лахмаџун или турска пица е турско јадење кое последниве години е многу популарно и во...

Досадата во канцеларија може да биде интересна

Двајца вработени сакале да го променат расположението во канцеларија и си направиле проект...

Сте сонувале ли секс со шефот или колега!? Еве какво значење има …

Луѓето често изневеруваат во своите соништа и сонуваат сцени со секс со потполно непознати...

Фото: Среќа е … да ги научите Вашите баби и дедовци да користат далечински управувач!

Ова е најдоброто решение за да ги научите Вашите баби и дедовци да ги користат далечинските...

За свеж почеток на неделата: Сок од лубеница и портокал

Доколку ви е потешко да ги извршувате секојдневните обврски поради летните горештини, ние...

Вкусен викенд предлог: Леден колач од праски

Вистинско летно освежување од горештините! А што е најважно, лесно и брзо се подготвува....

Фото: Среќа е … првиот семафор во Кратово!

Една слика, илјада зборови, за прв пат еден и единствен семафор во Кратово! Семафорот е...

Во секоја жена се крие грчка божица… Видете која сте вие!

Има теорија дека во секоја жена живее старогрчка божица. А во некои дури по неколку! Тие се...

Колку чини едно чудо?

Осум годишно дете ги чуло родителите како зборуваат ретката болест на неговото братче. Сè...

Која е вистинската причина за вашето неочекувано раскинување?

Еден момент сте среќни, а веќе другиот го слушате муабетот „Не е до тебе, до мене е.“ Милион...

Нека е славна, почитувана и вечна мајка Богородица. Честит празник христијани.

Нека е славна, почитувана и вечна мајка Богородица. Честит празник христијани. а Од повеќето...

Освежување од топлите денови: Летна салата со тестенини

Потребни состојки: 500 гр тестенини, сварени 2 пиперки, исечкани 250 гр чери домати, исечкани на...

Пандев го прифати предизвикот! И ги номинираше Заев, Груевски и неговиот дедо од жена Аџискерлев!

Пандев го прифати предизвикот за „ALS ice bucket challenge“ и со помош на своите пријатели тој синоќа...

5 карактеристики на совршените врски

Животот е поубав кога го делиме со некој, семејство, пријатели, партнери… дури и тотални...

Видео: Овие мајка и ќерка ќе ве освојат за миг со нивното пеење во автомобил …

Мама Оубреј и нејзината ќеркичка Теиган приредија моменти за паметење. Во својата кола...

Дали и после ова би продолжиле да користите влошки и тампони?

Што е она со кое секоја жена треба да се соочи барем 40 години свој живот?  Да, менструалниот...

Приказната која стои зад „ледениот предизвик“ ќе ве расплаче

„Ледениот предизвик“ со денови ги преполнува социјалните мрежи. Речиси и нема некој кој не...

Месецот во кој започнала вашата врска ви ја предвидува иднината!

Верувања, суеверие- наречете ги како сакате. Но, сепак за да се пренесуваат толку долго низ...