Категорија: Животен стил

Стари верувања: 9 знаци со чија помош ќе го откриете полот на бебето

Доколку сте трудница, сигурно на секој чекор се среќавате со нови толкувања за полот на...

Откријте колку калории на ден му се доволни на вашето тело

Ако добро размислите, слабеењето не е толку тешка работа. Па, понекогаш дури ни дебелеењето....

Помалку секс = потесна вагина?

Сексуална суша им се случува дури и на најдобрите. А кога се работи за долга апстиненција кај...

Подобро е да се сексаш со чорапи! Не морате да се грижите за педикирот

Според некои студии, поголема е шансата жената да доживее оргазам ако за време а сексот носи...

Кога вашиот партнер тврди дека ве сака, но неговите дела зборуваат поинаку…

Секој сака во својата врска да добие безусловна љубов. Но понекогаш се случува...

Зошто „лошите “ девојки се најсреќни во љубовта?

Сте се прашували ли некогаш зашто „мачката“, која секоја вечер е низ клубовите, пие...

Видео: Оваа девојка е тешка 21 килограм. Што мислите, зошто?

Многу девојки по раскнувањето на врската се посветуваат на нездрава храна и многу слатки, за...

Задникот е тајно оружје жените!

Многу мажи лудуваат по женскиот задник многу повеќе од градите. Женскиот задник е моќно...

Сте правеле палачинки без брашно? Еве како!

Звучи речиси и неверојатно, но можете да направите палачинки без употреба на грам...

Еден ден таа ќе знае…

Еден ден таа ќе знае. Ќе ти го знае датумот на  раѓање, името на дедо ти, каде си роден,...

Видео: 18+ Старлетата Маца ги поздрави девојките кои и љубоморат со домашно видео

Босанската Мими Оро, Сенада Нуркиќ која се прослави за само една секунда и тоа кога на...

Постојат милиони начини да кажеш „те сакам“

Постојат милиони други начини да кажете некому „те сакам“…. „Стави си го појасот за...

Фото: Па нели сакаше поголеми?

Фара Абрахам, која популарноста ја стекна во реалните шоуа за малолетни трудници, во...

Правила за одвикнување од пелени за момчиња и девојчиња

Одвикнувањето од пелени е важен момент во животот на секое дете. Во зависност од карактерот,...

Веренички прстен: Само за храбри!

Празниците се време на запросување. За тие што сеуште не го поставиле прашањето и што се...

Како до совршен брак?

За да опстане љубовта, потребно е да се вложи многу труд и внимание. Луѓето не разбираат дека...

Правете ги овие секојдневни работи ако сакате рамен стомак

Некои луѓе навреме воделе грижа за својот изглед, а за оние кои не се баш задоволни со своите...

Зошто сме толку уморни?

Кога луѓето ќе ве прашаат како сте, како реагирате? Најчест одговор е ,,уморен сум, немам...

Ти си целиот свет

Maж и жена се скарале. Толку многу како никогаш досега. Изгледало дека нема да се смират за...

Среќа на денот: Млади момчиња знаат како треба со жените

Децата ги имаат најчистите срца и души, а ова видео е уште еден доказ дека насилството е...