Категорија: Животен стил

Вивијан Вествуд со одлични совети за среќен живот

1. Сакај го невозможното! „Крени ја главата над сите останати. Никој не ми рекол дека ќе бидам...

10 прекрасни места кои нема да верувате дека постојат

Во светот има толку многу убави места, што за жал многу од нив немаме можност да ги видиме....

Мое тело, мое право

Човечкиот живот е бесценет, а исто толку е значаен личниот избор на човекот за прашања кои се...

Научете го вашето дете да споделува

Како да ги научиме децата да споделуваат Децата од предучилишна воздраст по природа се...

Салата за убава кожа

Состојки: 2 полни раце рукола 2 полни раце млад спанаќ 1 изрендан морков 2 ротквици, тенко...

Ова е причината зошто на секое дете му е потребно милениче

Навистина не знаеме како некој родител може да се справи со бебе и мало кутре во исто време,...

4 нешта за побрз метаболизам

Добро познато е дека брзиот метаболизам, побрзо ја вари храната, побрзо ги согорува мастите,...

Зачувајте ја искрата во бракот

Додека еден пар го гради своето семејно гнездо, може да се случи да започне да им се влошува...

Семејството како екипа

Во ова денешно забрзано секојдневие, мажот и жената треба взаемно да се поткрепат, како во...

Печурки на шпански начин

Состојки: 2 лажици путер 1 лажица маслиново масло 2-3 чешниња лук 1/4 чаша црвено вино свежи...

Три моќни видео-приказни за храброста и издржливоста на жената кои ќе допрат до вашите срца

Wacoal Тајланд, компанија за интимна облека,  неодамна сними и објави три моќни кратки филмови...

5 знаци дека се заљубува во вас

Вистината што треба да ја прифатиме е дека сите различно изразуваат љубов и чуства,...

Жената која ќе ни го открие еликсирот на младоста, има 71 годинa, а личи на 30!

Нејзината мајка и баба умираат од рак на дојка на 47 и 36 годишна возраст. Во нејзиното...

Мицеларна вода-најздравиот препарат за чистење шминка што може да се купи

Мицеларната вода не е некоја интернет приказна, туку во позадина се крие интересен научен...

Со бразилски оревчиња до подобро расположение

Бразилски орев (Bertholletia excelsa) е плод на јужноамериканско дрво од фамилијата Lacythidaceae....

Како лесно да направите „омбре“ ѕид во вашиот дом

Следете ги сите чекори внимателно и направете сами ѕид во нијанси во вашиот дом!

12 златни правила за млади девојки

Младоста е периодот кога се забавуваме, грешиме, мислиме дека сме најпаметни. Созреваме...

Направете лесно Oreo Cheesecake!

Ова е еден од наједноставините и највкусните рецепти за подготовка на ОРЕО чизкејк!...

Под портокаловото сонце во Тоскана

Тоскана е еден од најголемите и најважните региони во Италија, поради...

Три златни правила за воспитување деца

Желба на сите родители е да имаат убаво воспитано дете. Неколку универзални правила ќе би...