Категорија: Животен стил

5 знаци дека се заљубува во вас

Вистината што треба да ја прифатиме е дека сите различно изразуваат љубов и чуства,...

Жената која ќе ни го открие еликсирот на младоста, има 71 годинa, а личи на 30!

Нејзината мајка и баба умираат од рак на дојка на 47 и 36 годишна возраст. Во нејзиното...

Мицеларна вода-најздравиот препарат за чистење шминка што може да се купи

Мицеларната вода не е некоја интернет приказна, туку во позадина се крие интересен научен...

Со бразилски оревчиња до подобро расположение

Бразилски орев (Bertholletia excelsa) е плод на јужноамериканско дрво од фамилијата Lacythidaceae....

Како лесно да направите „омбре“ ѕид во вашиот дом

Следете ги сите чекори внимателно и направете сами ѕид во нијанси во вашиот дом!

12 златни правила за млади девојки

Младоста е периодот кога се забавуваме, грешиме, мислиме дека сме најпаметни. Созреваме...

Направете лесно Oreo Cheesecake!

Ова е еден од наједноставините и највкусните рецепти за подготовка на ОРЕО чизкејк!...

Под портокаловото сонце во Тоскана

Тоскана е еден од најголемите и најважните региони во Италија, поради...

Три златни правила за воспитување деца

Желба на сите родители е да имаат убаво воспитано дете. Неколку универзални правила ќе би...

Продолжете го векот на вашата облека

Маиците ја губат бојата, фармерките бледнеат, волнените џемпери се развлекуваат и го...

Фестивал на лимоните во Ментон, Франција

Секоја година, градот Ментон, наречен „Cité des Citrons“ (град на лимоните) го слави овој локален...

Како правилно се јаде овошјето

Ноторен факт е дека најздравото нешто што може да го конзумираме се овошјето и зеленчукот,...

Совети од моќните жени

Во денешнава трка со времето, покрај амбициозноста и желбата за успех, неизбежна е...

Како да си направите сопствена вертикална градина?

Вертикалната градина е полн погодок за оние кои немаат доволно простор за сите свои омилени...

Мобилни апликации за следење на овулацијата и месечниот циклус

Апликациите за следење на менструалниот циклус се можеби едни од најпрактичните апликации...