Категорија: Патувања

И македонското знаме се најде на статуата на Исус Христос во Бразил во знак на солидарност! (ФОТО)

Дури 186 земји ширум светот се соочуваат со пандемијата предизвикана од COVID -19, а бројката на...

Како изгледа Венеција кога нема туристи: Глетка која го зачуди светот! (ФОТО)

Италија е во карантин. Луѓето се затворени во куќите и становите. Туристи нема. Северна...

Карантинот ја исчисти водата во Венеција: Лебедите и делфините се вратија

Карантинот под кој е цела Италија поради ситуацијата со коронавирусот се покажува...

(ФОТО) Ексклузивниот остров за кој жителите одат во екстремности за да го сочуваат

Погледнете како изгледа најексклузивниот остров на земјата Островот Lord Howe се наоѓа на 780...

Ловокрадци во Кенија ја убија последната женка бела жирафа

Единствениот примерок на женка бела жирафа во Кенија и нејзиното младенче го убиле...

Иако изгледа интересно, за жителите ова е кошмар: Поради снежна бура, цела населба во Њујорк е под мраз

Луѓето кои живеат на Источниот брег покрај езерото Ири не можат да поверуваат што им се...

#ИнстаСреќа: Најубавото село во Полска исшарано со цветни декорации

Овие мали слатки куќи се лоцирани во областа Даброва, во југоисточниот дел на Полска. Името...

#ИнстаСреќа: 9 неверојатно шармантни мали градови во Франција кои треба да ги посетите

Кога ќе се спомене Франција, поголемиот дел од луѓето веднаш помислуваат на Париз, а...

Дубаи како една од најпопуларните дестинации: Кои правила не ги знаете?

Високи парични казни им стасуваат на оние кои што користат некултурни зборови … Одморите...

#ИнстаСреќа: Ова е популарниот Инстаграм профил кој ги открива најубавите дестинации во светот @beautifuldestinations

Потребна ви е инспирација за патување? Објавите на Инстаграм профилот @beautifuldestinations се за...

Интересни факти за Велика Британија поради кои се разликува од остатокот од светот

1. Бакингемската палата е изградена на местото на куќа која била бордел. Сега палатата има...

Дестинации ширум светот каде што ќе ја пронајдете Пантон бојата за 2020 година

Пантон бојата за оваа година е сината, која се наоѓа во многу места низ целиот свет.  ...

НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол...

Најпознатиот истанбулски мачор има своја бронзена статуа

Сеќавањето на овој мачор е зачувано засекогаш во вид на статуа која е поставена на неговото...

(ФОТО) „Флориан“ во Венеција е најстарата кафана во светот а оваа година слави 300 роденден

Погледнете како изгледа најстарата кафана во светот Еден од најромантичните градови во...

Природата повторно победува: Фотографии кои прикажуваат како се обновува природата во Австралија

Неверојатно е да се набљудува силата на природата и начинот на кој го враќа растителниот...

(ФОТО) Откријте ја магичната улица во Лондон која беше главна инспирација во светот на Хари Потер

Филмовите за Хари Потер се снимани на разни локации низ Лондон. А ако добро се сеќавате на...

Направете сами: Неколку трикови како лесно да се подготвите за патување

Еве како брзо и едноставно да го подготвите вашиот куфер.. Зимата е одлично време за...

Поинаков свет: Фотограф посетил монголско племе, а фотографиите кои ги создал ќе ве воодушеват

Фотографот Хамид Сардар-Афхами неодамна го посетил ова изгубено племе на народот Духа во...

Портрети од целиот свет ја доловуваат убавината на домородните луѓе чиј начин на живот е изложен на ризик

Серија прекрасни портрети на домородните племиња низ целиот свет е објавена од страна на...