Категорија: Патувања

Фото: 20 фотографии од најубавиот град во светот

5 причини зошто секоја девојка треба да го посети Париз

1. Јазикот 2. Можности 3. Храна 4. Историја 5. Спомени

Знаете ли каде може да пиете топло пиво или вотка од бадем со млеко?

Дали некогаш сте пиеле топло пиво или вотка од бадем со млеко? Сте јаделе ли чорба од погача и...

Најмоќната планина на југот – Кожуф

На повеќе од два часа возење од Скопје лежи еден од најиздашните ски центри во Македонија,...

Видео: Прошетка по најопасната патека во светот

Искачувањето на планината Хуа во Кина претставува вистинска адреналинска забава за...

ВИДЕО: Колку храна можете да купите за пет долари ширум светот

Порталот buzzfeed.com направи истражување колку храна во различни држави може да се купи за пет...

ФОТО: Понекогаш природата прави неверојатни нешта! Погледнете!

Додека се трудиме што повеќе споменици да изградиме, или пак барокни згради и кој знае уште...

Фото: 10 најчудни дрва низ светот

Низ светот има многу чудни и уникатни места, исто така има и скоро неверојатни дрва, кои се...

Фото: Есента е магична, а овие фотографии ќе ве уверат во тоа

Есента ни пристигна и календарски, а деновите стануваат се по студени. Наскоро есента ќе ја...

Топ 12 локации со сензационални зајдисонца

Порталот TripAdvisor направи листа на локации кои нудат сензационални зајдисонца. Листата...

Преслатко видео од доење на мајмунче во Скопската Зоолошка

Jürgen и Mikе се авантуристи од Германија и САД, кои започнале еден интересен подвиг во нивниот...

Фото: Италијанските плажи од птичја перспектива

Јадранското море е едно од најубавите из заради него, источниот брег на Италија нуди...

15 места во светот со најубави зајдисонца

#15 – Национален парк Серенгети, Танзанија #14 – Каналите во Амстердам, Холандија   #13 –...

Фото: И после Охрид бил скап! Погледнете колку е една вода на Аеродром Александар Велики…

Ако цело време објавуваме слики со фискални сметки од Охрид, слободно можеме и да се...

Боракај: Рај на Филипините

На Боракај може да се заборави на сѐ, освен на уживањето. Доколку сакате патувања и егзотични...

ВИДЕО: 18+ Да ви е*ам мајката и на вас, и на Фејсбук и на вашите слики!

Им објасни на девојките … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=QJLJCa5UsZ0[/tube]

Фото: Среќа е … првиот семафор во Кратово!

Една слика, илјада зборови, за прв пат еден и единствен семафор во Кратово! Семафорот е...

Фото: 21 Место за одмор директно од Вашите фантазии

Кога последен пат сте заспивале под ѕвездите, ве буделе првите сончеви зраци? Сабота е ден за...

ФОТО: Овој хотел е навистина како од друга димензија!

Доколку сѐ уште сонувате за куќичка на дрво или пак за неповторлива авантура, Treehotel е...

Видео: Ова е новиот Супермен! Нема да ви се верува што се случи за време на оваа сообраќајка…

Без разлика колку пати и да го гледате видеово, сепак па нема да ви се верува како можеше ова...