Категорија: Патувања

ФОТО: Џесика Алба со ќеркичките се забавува на плажа на Кариби

Џесика Алба ја продолжи тропската авантура под карипското сонце. Атрактивната актерка беше...

Фото: Џесика Алба во друштво на Џон Леџенд одмора на Карибите

Џесика Алба одлучи да се оддаде на пролетен одмор заедно со своето семејство . Од оваа...

23 неверојатни фотографии кои ќе направат да посакате да кампувате

Во галеријата подолу ви покажуваме некои неверојатни фотографии кои ќе го разбудат...

ВОДОПАДИТЕ ИГУАСУ: ТРОПСКО ЧУДО, ПОМЕЃУ ТРИ ЗЕМЈИ

Тропско чудо, помеѓу три земји Доколку водопадите на реката Игуасу, би биле лоцирани покрај...

Излегол во локален паб, а завршил на Тајланд

Во петокот вечерта Филип Бојл од англискоот градче Нанторп планирал со пријателите да отиде...

Видео: Ова е најдобриот подвижен хотел со 5 ѕвезди!

Post by ‎ساباتی خۆشه‌ویستی‎.

Најдобрата фотографија од затемнувањето: Никој не беше вака блиску до Сонцето како патниците во овој авион!

Дефинитивно најексклузивно место за надгледување и фотографирање на првото затемнување во...

Дали знаете како хотелите во Европа ги добиваат ѕвездичките?

Врз основа на што на некој хотел му се даваат две, три или максимални пет ѕвездички? И зошто...

Хотелска соба во која спиете со рибите (ФОТО)

Најновиот апартман на одморалиштето „Манта“, на островот Пемба во Занзибар е тропска,...

Најстариот хотел на светот постои и работи цели 1.300 години

Во денешно време речиси е невозможно да го замислиме светот без хотел. Речиси и да нема место...

СЕКОЈ САКА ДА ЖИВЕЕ ТУКА: Најизолираната куќа на светот се наоѓа на пуст остров

Најизолираната куќа на светот се наоѓа на убавиот остров Елидеј во близина на јужниот брег...

Видео: Скок од карпа што ќе ве воодушеви

Полското студио Cam-L сними видео од скокање со јаже од карпа во Грција. Видеото е дел од...

Видео: Неверојатно тајмлапс видео за прекрасната Австрија

Двајца австријци снимија неверојатно тајмлапс видео од нивната прекрасна земја! 5 терабајти...

Фото: Неверојатни утрински пејсажи во Трансилванија

Марамурес е местото кое ги крие овие неверојатни пејсажи. Се наоѓа во Трансилванија,...

Фото: Неверојатен хотел на сред пустина

На сред пустина, се наоѓа ова мало парче рај. Мир, сонце и уживање, тоа го нуди овој хотел кој...

Дале отказ на работа и тргнале во авантура со својата куќа

Оваа двојка од САД решиле да прекинат со секојдневното клише и дале отказ од работа за да...

СМЕЕТЕ ДА СЕ СМЕЕТЕ: Погледнете го ова слатко девојче како наеднаш се буди Gangnam Style

Слатко видео во кое малата Амаја се буди по кратка дремка освојува на YouTube. Неодоливото...

Катарина Ивановска ужива на Карибите (фото)

Македонскиот топ-модел Катарина Ивановска во моментов е на островот Куракао, кој се наоѓа во...

Ѕирнете во секојдневниот живот во најсреќната држава во светот

  Жителите на Бутан се најсреќните луѓе на светот, а фотографиите кои што секојдневно...

Првите уникатни фотографии во боја од Македонија

Во 1909 година францускиот банкар и филантроп Албер Кан (Albert Kahn) започнува со амбициозен...