Категорија: Патувања

Фото: Во живо од Охрид, Нес кафе за само 150 денари! Погледнете…

Еден наш пријател само што ја сликал својата фискална сметка на плажата Горица 3 во Охрид....

Видео: Погледнете ја најстрашната и најскапата скриена камера до сега!? Лажна авионска несреќа!!!

Главна мета на оваа скриена камера е познатата аргетинска манекенка Химена Камписи. Наместо...

Видео: Таткото ја пее омилената песна на својата ќерка!

Погледнете како изгледа кога таткото ги знае сите зборови од омилената песна на својата...

Видео: За бесплатна пијачка, имала орален секс со 20 мажи!

Шпанија и Велика Британија се потресени од скандал поради една снимка на млада Британка...

Видео: Банда со мотoри го запреа дечково да го тепаат, но се случи изненадување!!! Погледнете …

Додека се возеа во својот автомобил овој дечко и неговата девојка, ги пресретнаа моторџии...

Поинакво кампување – шатори што лебдат

Сте посакувале ли некогаш да спиете на дрво? Кампувањето на земја да го замените со...

ФОТО: Парк кој за време на летната сезона се претвора во езеро! Место кое морате да го посетите!

Grüner Seе (Зелено Езеро) е езеро во австриското село Трагес (Tragöß). Интересно за ова езеро е тоа...

Фото: Волшебно зајдисонце во Шкотска…

Светилникот Neist Point на островот Skye во Шкотска, доловен на зајдисонце, со неверојатен колорит...

Македонија се најде во топ 8 светски туристички дестинации!

Еден странски интернет портал, на своите читатели им ги предложил најубавите туристички...

Што е фактор за заштита од сонце (SPF) и како да го одберете вистинскиот за вас?

Една од поголемите дилеми при подготовката за летен одмор е правилниот избор на заштитна...

Фото: Огнено кајакарство!

Ова оди во категоријата екстремни спортови! Kīlauea е активен вулкан на Хавајските Острови, а...

Охридското Езеро меѓу десетте најубави места на Балканот

Охрид и Охридското Eзеро се најдоа меѓу десетте најубави места на Балканот кои порталот Earth...

Видео: Воздушна прошетка над синото Охридско Езеро

Веќе го видовме Крушево од птичја перспектива, сега нашите пријатели, тимот на параглајдери,...

Пат низ Европа за 12 студенти од Македонија

И ова лето, повторно преку проектот „Патуваме во Европа“ 12 студенти од Македонија ќе...

Фото: Како од бајките…

Сцена како од бајките, мистично место, каде паѓаат благи сончеви зраци. Се чуствува доза...

ФОТО: 35 места со најчиста вода кои едноставно морате да ги посетите!

Летото полека доаѓа, а вие сѐ уште не знаете каде да одите на одмор. Зошто да не биде некое од...

RAPSODY PARTY караванот тргна од Зеница, Бања Лука, Сараево, продолжи во Нови Сад, Белград, Крагујевац, Ниш – а на 16.06 доаѓа кај нас во Скопје !!! – Бидете дел !!!

  ГОЛЕМА ЗАБАВА ЗА ПОТСЕТУВАЊЕ НА АПСОЛВЕНТСКАТА ЕКСКУРЗИЈА, И ЗАГРЕВАЊЕ ЗА НАЈЛУДОТО...

Сејшелските острови го нудат рајот на земјата

Сејшелите или Република Сејшели е островска држава во Индискиот Океан. Сејшелите се група...

ФОТО: Најчистото езеро на светот

„Blue Nelson Lake“ или познато како „Rotomairewhenuа“, го држи рекордот на најчистото езеро на светот....

Audi Q3 кампер – совршено за авантуристи и кампери!

И други автомобилски компании го имаат истражувано овој концепт на автомобил + шатор. Mini Cooper...