Категорија: Здравје

Мадона иако има 59 години, сите се прашуваат како ја одржува совршената линија. Ова е нејзината диета!

Личниот тренер на популарната пејачка Мадона смислил специјална диета, која и помага да...

Кинески научници тврдат дека го пронашле лекот за ХИВ вирусот

Научници на Институтот за СИДА Универзитет во Хонгконг објавиле дека можеби пронашле...

Погледнете како успеал Константин В’чков за 9 месеци да изгуби 30 килограми (ВИДЕО)

Грижата за своето здравје и тело и напорот да се доведете телото до посакуваната тежина, не е...

За време на месечниот циклус, секоја жена треба да ги избегнува овие намирници!

Оние денови во месецот кои се самите по себе непријатни, сигурно не сакате да ги направите...

Медот има неверојатни својства за здравјето и убавината. Користете го во овие 6 ситуации!

Медот содржи многу природни состојки кои можат да му помогнат на вашето тело во борбата...

Моќен напиток кој ве подмладува, а се приготвува за само една минута! (РЕЦЕПТ)

Овој рецепт за моќно фрапе кој благодарние на незаменливите антиоксиданси е одличен оброк...

Рестартирајте се: 5 знаци дека ви е потребен одмор

Во модерното време во кое живееме, честопати забораваме да го слушаме своето тело кое ни...

Ова е храната која создава најмногу целулит, избегнувајте ја!

Треба да се избегнува преработена, слатка и многу солена храна бидејќи таа го поттикнува...

Што е „викенд“ мигрена и како да ја спречите?

Петок е ден кој за поголемиот дел од луѓето претставува крај на работната недела, кој...

Ве мачи главоболка? Направете сами природен лек против неа!

Мал е бројот на луѓе кои никогаш не пателе од главоболка. Постојат многу видови на...

Зошто е важно руколата да биде дел од вашата исхрана?

Лекарите ја препорачуваат руколата како намирница во борба против лошиот холестерол и...

3 причини зошто морето е корисно за менталното здравје

Ако не живеете во близина на море, можеби е време да размислите да одвоите денови за да ги...

Диета и јагоди: Ова овошје можете да го јадете во секое време и во неограничена количина

Кога сте на диета, по правило треба да престанете да внесувате шеќер, а тоа значи и дека треба...

Ова сигурно не сте го знаеле: Првородените деца се посклони кон дебелеење

Метаболизмот на бебето не добива доволно хранливи материи, па затоа гради повеќе масни...

Сенфот како лек, еве за што може да ви помогне

Сенфот ја намалува температурата, ја ублажува главоболката и помага при отежнато голтање....

Имате болки при секс? Не сте единствени, со тоа се соочуваат жени од сите возрасти

За жените од сите ворасти, болките при сескот се многу чести, воедно соочувањето се со нив...

Замислете 5 кофи со вода: Клучот за среќа се крие во оваа едноставна вежба

Доктор Алан Шлехтер, психијатар и професор на Универзитетот во Њујорк, наведува дека клучот...

Сакате бебе? Веднаш променете ги овие навики кои ја загрозуваат плодноста

Се поголем е бројот на парови кои се соочуваат со стерилитет. Многу жени, но и мажи, не се во...

Отсега и ти можеш да придонесеш за развојот на здраво општество. Приклучи се на „Европската недела на спортот“!

Агенција за млади и спорт на Република Македонија за прв пат аплицираше во Програмата на...

За помалку од 1 година го променила начинот на пиење кафе и изгубила 29 килограми!

За време на бременоста Ели јадела по 3.000 калории дневно, признава дека уживала во големи,...