Категорија: Здравје

Доколку ги имате овие 2 симптоми не паничете: Не сте заразени од коронавирус

Овие денови се пишуваат разни вести околу појавата на нови симптоми на коронавирусот, но...

Австриски научници тестираат лек против корона: Целта е вирусот да не се лепи за ќелиите на организмот

Моментално се тестираат над 200 пациенти Меѓународниот тим на научници кој го вклучуваат...

Среќна вест од Италија: Шестмесечно бебе успеа да го победи коронавирусот

Од Италија пристигнаа среќни вести – Шестмесечниот Лео го победи коронавирусот После 50...

Дали е безбедно да се користи хируршка маска неколку пати и на кој начин се пере платнената?

За време на пандемијата кога постои недостиг на маски, постојат нешта кои би требало да ги...

Италијанскиот 65-годишен кардиолог кој го победи корнавирусот сподели: „Најлошото доаѓаше во ноќите..“

И додека бил болен се грижел за другите пациенти со кои заедно лежел на интензивна нега...

Тимот на PowerHouse Pilates започнува со онлајн часови: Вежбајте редовно и заменете ја анксиозноста со спортување

Во период кога сите активности се сведени на минимум и единственото безбедно место за секој...

Ozone Gold донираше озонирано маслиново масло во борба со вирусите и бактериите за подобар имунитет на медицинскиот персонал на Инфективната Клиника

Веќе еден месец докторите и медицинскиот персонал при Универзитетската клиника за...

Чудотворен домашен сируп кој ја запира и најупорната кашлица

Се подготвува од состојки кои веќе ги имате во кујната а се консумира неколку пати дневно Во...

ТЕСТОВИТЕ КОИ ГИ КОРИСТИ ПРИВАТНАТА КЛИНИКА СИСТИНА СЕ РАЗЛИЧЕН ТИП ОД ТЕСТОВИТЕ НА СИТЕ ОСТАНАТИ ИНСТИТУЦИИ

Тестовите кои ги користи приватната клиника Систина се различен тип од тестовите на сите...

Како да се ослободите од негативните мисли – Корисни нешта кои можете да ги направите за себе

Во колективната свест овие денови е да се размислува за коронавирусот и сите нешта кои...

Нема изговори … Останете дома! (Фото)

Арбнора Мемети е професионална фоторепортерка која го привлече вниманието на целата...

Ова лекарите го прават за да се заштитат од коронавирусот: 10 совети од прва рака!

Носењето маски и нараквици е задолжително, но и овие постапки многу ќе ви помогнат да се...

Состојба на новозаболени од коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Памучна маска – Колку е корисна и дали вистински штити?

Дали е корисно да се носи памучна маска и дали таа штити од заразата со коронавирусот?...

5 нешта кои никако не смеете да ги правите пред тренинг

Независно од тоа во кој дел од денот вежбате, колку трае и со која јачина – успехот зависи и...

Победете ја осаменоста и летаргијата за време на карантинот

Водете грижа за вашето психичко здравје – Корисни совети како да ги победите осаменоста и...

Коронавирус може да се добие и во изолација – Внимавајте на овие нешта

Дури и ако сте во изолација, лесно можете да добиете коронавирус. Обрнете внимание на овие...

Пијалок од 4 состојки што ќе го смири вашиот желудник и ќе го зајакне имунитетот

Нане и лимета се двете клучни состојки на овој пијалок, кој е богат со витамин Ц и делува на...

Еве што им помогна на Кинезите да се изборат со коронавирусот во домашна изолација: Задолжително испробајте го ова!

Кинезите отсекогаш ја имале оваа прекрасна навика, на која се придржуваа и за време на...

Астронаутите советуваат како да го поминувате времето во самоизолација

Германскиот астронаут се присети на времето поминато во универзумот за кое изјави дека...