Категорија: Здравје

Богојавление, Ноќ кога се појавува Господ! Ако сакате да се омажите, на Богојавление направете го ова!

На сите име  познато дека на Богојавление се исполнуваат желби, па за овој празник своите...

Со оваа феноменална метода ќе можете да пресметате колку високо ќе биде вашето дете кога ќе порасне !

  Иако вие, како родител, си имате некоја претпоставка колку високо ќе биде вашето дете,...

Што се случува со градите кај бремените жени?

За време на бременоста, градите кај жените варираат од мали до премногу големи. Целиот тој...

Лукот го зајакнува имунитетот за само 3 часа !!!

Започна сезоната на настинки, а еден од најстарите лекови против настинката е лукот. При...

Доктор ни открива генијален трик ! Со помош на течност која сите ја имаме дома исчистете го ушниот канал !

Иако повеќето луѓе знаат дека стапчето за уши ја турка маста внатре и дека истото може да...

Што кога Вашето дете не ја изговара правилно буквата “Р“ ?

Родителите треба да бидат загрижени ако нивното дете до петтата година не ги изговара...

Зошто не треба да ја избегнувате кожата кога јадете печено пиле ?

Веќе години стручњаците не предупредуваат дека кожинката е најнездрав дел од пилето, но...

5 минутни вежби за рамен стомак

Мора да признаеме дека нема дама која не посакува рамен стомак. За да се оствари овој сон...

За 8 месеци симнала 30 кг. Ова е тајната на Анџела Крикмор

Анџела Крикмор од сеkогаш се мачела со килограмите, и  решила да стави точка на стариот начин...

Зошто е здраво да пиете виски!

Вискито е еден од најпопуларните алкохолни пијалаци во светот, а освен тоа што не...

Видео: Џесика Алба ве води низ нејзината утринска рутина

Џесика Алба се буди во 05:15 за да вежба јога, а првиот чекор после будењето е правењето на јако...

Слабејте и додека спиете

Дали знаевте дека постојат и пет мали трикови кои можат да ви помогнат во оваа борба, и тоа...

И вие ќе се посомневате во нејзините гради… но, да ! Природни се. Научете го нејзиниот трик ! (видео)

Бујните гради се желба на сeкоја дама, но и сон на многу мажи.  Дамите кои природната не ги...

Што да правите ако ви паѓа косата. Ова е од пресудно значење…

Паѓањето на косата може да го спречиме со правилна нега. Ве советуваме да ги следите...

Што се случува ако пиете јаболков оцет на празен желудник?

Многу сме слушале за јаболковиот оцет, дека ферментираниот оцет е полн со влакна и хранливи...

Зошто на жените им треба повеќе сон?

Жените и мажите се разликуваат по многу нешта, но една разлика е особено опасна по женското...

За понежниот пол ! Ако ви се случуваaт овие проблеми со менструацијата, обратете се кај гинеколог !

Тегобите кој се пропратни со менструацијата се воглавно вообичаена работа со која секој...

Ги шокира сите. Таа покажа како навистина изгледа женскиот стомак на Твитер и стана хит

Можеби не знаевте, но и девојките имаат влакна по цело тело… И иако ова им е познато на...

КАКО ПИЛУЛИТЕ ЗА КОНТРАЦЕПЦИЈА ВЛИЈААТ НА ВАШИОТ СЕКСУАЛЕН ЖИВОТ

Антибеби пилулата е еден од најпопуларните и најефикасните методи за контрацепција во...

Помалку познати факти за бременоста

Бременоста е можеби најволшебениот период во животот на жената. Но дали знаете што...