Категорија: Здравје

Боби Браон ја иненади публиката на концерт: „Кристина е будна и ме гледа“

Пејачот Боби Браон ја изненади публиката на концертот во Тексас кога во еден момент го...

Моќна коприва: Пролетна кралица на здравјето – „селанка меѓу дивите билки“

Копривата ја нарекуваат „селанка меѓу дивите билки“ и тоа совршено ја опишува. Наизглед...

СВЕТСКО ЧУДО: Заспала на 38 години , а се разбудила на 15!?

Дали можете да замислите да заспиете на 38 години, а да се разбудите на 15? Токму тоа и се...

Излезете надвор: Пролетното сонце го зајакнува имунитетот

Долгите пролетни денови и сонцето му годат на нашиот организам, но некои други промени како...

Јас ја пробав велигденската диета на Бијонсе. Еве што се случи…

Новинарката и блогерка Мишел Персад која пишува за Huffington Post се обиде да се угледа на...

Безусловна љубов: Тетката на ова бебе му го спасила животот

  Кога 24-годишната Џејд Ридерс од Велика Британија дознала дека животот на нејзнината...

Нема абортуси за Велигден за да „не го вознемират Господ“

Околу 30 гинеколози во Романија одлучиле да ги откажат сите абортуси во неделата на Велигден...

Најважниот витамин за жената за кој речиси никој не слушнал

Недостатокот на витаминот K2 во организмот има за последица крути, нееластични артерии и...

Имате бели дамки на ноктите – Еве на што укажуваат

Дамките на ноктите покажуваат анормалност на нервниот систем, што може да доведе до...

Мајка која го изгуби синот: „Еве зошто мора да им дозволите на децата да скокаат во калта“

Синди Кембел е мајка која преку својот блог цели да ги охрабри родителите да престанат да се...

ХУМАНИТАРЕН ВЕЛИГДЕНСКИ БАЗАР ВО СИТИ МОЛ

Драги пријатели,   Ве покануваме на заедничко хумантирно Велигденско дружење со музика и...

ВИДЕО: Кој е човекот кој за 5 минути го вратил видот на 100.000 луѓе

Тој е Непалски лекар кој се вика Сандук Рулт . Тој успеа да спаси вид на над 100.000 луѓе, а сето...

ИЗЛЕЧЕТЕ ГИ СИТЕ БОЛКИ ЗА 15 МИНУТИ СО ПОМОШ НА ПРСТИТЕ!

Ова е интересна и едноставна метода за хармонизација на целото тело. Дознајте како да ги...

Зеленчук кој го подмладува мозокот за 11 години

Американските научници потврдиле дека консумирањето на зелен лиснат зеленчук го штити и...

Банани, бадеми и темно чоколадо за добар сон

Недостигот на сон е еден од честите проблеми со кои се соочуваат луѓето на сите возрасти....

НАЈДОБРИТЕ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ: Тие со играње пробуваат да му донесат среќа на ова болно дете … (Видео)

Погледнете како овие медицински сетри со играње го развеселуваат ова болно детенце …...

Емотивно видео: Ја изненадил саканата која е болна од рак со свадба во кино сала

Свадбата на Марио и Илејн ќе ве разнежни и растажи истовремено. Заљубениот пар цели шест...

Видео: Татко го вади забот на синот со рибарски конец врзан за неговиот автомобил …

Професионалниот борач Роберт Аберкромби одлучил да му помогне на својот осумгодишен син...

ФОТО: Малите ангелчиња кои го победија ракот и растопија милиони срца

Пред една година, фотографија од три мали девојчиња го обиколи светот. 7-годишната Риен,...

Од овие седум банани знаете ли која е најдобра за вашиот организам?

Сте се запрашале ли некогаш во кој стадиум на зрелост бананите се најдобри за вашиот...