Категорија: Здравје

Крвната група ја открива твојата личност ! Неверојатно точна проценка !

  Дали сте перфекциониста, шармантни или чувствителни зависи и од вашата крвна група....

Тест од 60 секунди, а потребна ви е само лажичка ! Проверете дали внатрешните органи ви се болни ?

За овој тест се што ви треба е најлонска кеса и една лажичка, а на овој начин можете да...

Пријатели со специјална врска: Девојче со ампутирана рака за Божиќ доби маче-инвалид

Двегодишно девојче со ампутирана рака за Божиќ доби маче со ампутиран екстремитет за да не...

Ако успеете цел јануари да не пиете алкохол, еве што ќе постигнете

Една од најчестите новогодишни резолуции е намалување или целосно откажување на алкохолот....

Храна која ја зголемува опасноста од настанување на рак. Ја влошува состојбата, го забрзува ширењето.

Истражувачите од Универзитетот во Тексас утврдија дека при давањето на глувците храна...

Зошто сите ја имаме оваа вдлабнатина меѓу горната усна и носот?

Сите го имаме ова дупче, иако биолозите веќе подолго време ги мачеше прашањето зошто и како...

Правете ги овие маски и вашето лице никогаш нема да има брчки !

Можеби е време да се посветите на природните решенија кои ќе се покажат доста ефикасни, а и...

Колку килограми треба да имате според вашата висина?

Ако вашата мајка отсекогаш ви кажувала дека е сосема во ред на висината од 160 сантиметри да...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...

Претеравте со јадењето и пиењето? Подгответе напивка која ќе ве препороди!

Според некои истражувања, во текот на празниците внесуваме околу 4.500 калории дневно. Ако...