Категорија: Здравје

Фото: Arnold Schwarzenegger објави Selfie со македонскиот билдер Зоран Колевски!

На својота официјална Фејсбук страница  Arnold Schwarzenegger објави Selfie со нашата гордост со нашиот...

Среќата во планинарењето!

Резултатите на една понова студија правена од британски и американски истражувачи велат...

5 природни лекови против настинка

Сѐ повеќе луѓе почнуваат да користат природни лекови за борба против настинката, отколку да...

Кои 10 намирници ќе ја зачуваат вашата блескава насмевка?!

Дали сте знаеле дека постои храна која може да ги чува здрави вашите заби?! – Дпоколку се...

3 причини зошто треба повеќе да пешачите

Пешачењето е едно од најлесните начини да се остане во форма. А кога ќе ги прочитате овие 3...

Еве зашто мажите секое утро имаат ерекција!

Утринската ерекција е спонтана и се случува во сон или за време на будењето. Сите момци кои...

Кој спорт согорува најмногу калории?

Во зависност од тоа колку сте задоволни од вашиот изглед и колку калории сакате да...

Еве како да изгорите што е можно повеќе калории, за краток период.

Сите се трудиме, што е можно побрзо да се ослободиме од вишокот на килограми што ги...

Пандев го прифати предизвикот! И ги номинираше Заев, Груевски и неговиот дедо од жена Аџискерлев!

Пандев го прифати предизвикот за „ALS ice bucket challenge“ и со помош на своите пријатели тој синоќа...

Дали и после ова би продолжиле да користите влошки и тампони?

Што е она со кое секоја жена треба да се соочи барем 40 години свој живот?  Да, менструалниот...

Приказната која стои зад „ледениот предизвик“ ќе ве расплаче

„Ледениот предизвик“ со денови ги преполнува социјалните мрежи. Речиси и нема некој кој не...

Фото: Летото се уште не завршило! Ова е дефинитивно најдобриот македонски задник … Погодете чив е???

Се е јасно кога станува збор за најдобриот фитнес и бикини модел Марија Нацева … Марија...

Фото: Што гледаат дебелите девојки кога ќе се погледнат во огледало!?

Претставничките на понежниот пол тагуваат најмногу за вишокот килограми, додека љубовните...

Видео: Три опасни зборови кои му ги кажувате на вашиот син

Децата, од најрана возраст ја разбираат средината и се што се случува околу нив го впиваат во...

Видео: Нов светски тренд! Да истуриш кофа со ладна вода и мраз и потоа да предизвикаш 6 други луѓе, да го направат истото за 24часа или да донираат 100 долари во фондациите

Ако сте виделе деновиве, популарни личности како со кофа полна ладна вода и мраз се поливаат...

Што треба да јадете за да имате здрави нокти и коса

Чекањето да ви пораснат ноктите и косата понекогаш може да биде навистина фрустрирачко, но...

10 грешки кои ги прават мажите при ракување со кондоми …

Американските експерти анализирале какви грешки прават мажите при ракување со кондоми. ...

Најмоќното оружје против стареење: Дознајте кои се придобивките од калинката

Ова овошје ја има таа моќ да ја регенерира кожата и да уништи знаците на стареење. Како...

Дознајте какви сѐ придобивки ви нуди Витаминот Ц

Витаминот Ц, познат уште како „апсорбирачка киселина“, можете да го најдете во најразлични...

Видео: На цела теретана оваа девојка им го крева адреналинот! Погледнете како таа стенка додека вежба …

Ова е една од поинтересните скриени камери. Во една теретана полна со спортисти оваа девојка...