Категорија: Секојдневие

По животната драма, конечно среќен: Бали Бег ќе стане татко! (ФОТО)

По семејните драми, еден од најпопуларните актери од турските сапуници конечно дочекал...

Девојката на Кристијано Роналдо крие прилично мрачна тајна

Георгина Родригез е 23. годишна девојка од Шпанија која го освои срцето на Кристијано...

Погледнете како изгледа најлуксузниот хотел во Европа! (ФОТО)

Хотелот настанал по желба на бизнисменот Телман Исмаилов да ја изгради вилата од своите...

Рецитал на врвниот руски пијанист Денис Кожухин

Еден од најголемите пијанисти на денешната генерација, Денис Кожухин од Русија, ќе одржи...

Оперското ремек дело „Боеми“ од Џакомо Пучини на 24. октомври во МОБ

На 24 октомври 2018 (среда) со почеток во 20 часот, на сцената на Македонската опера и балет ќе...

ССК и Скопски Саем најавуваат: Ново издание на Саемот за градежништво 24 – 28 октомври

Меѓународен Саем на Градежништво, градежни метеријали, енергетика, водовод, алати и...

Чуден феномен: На жените ова им се случува само во есен

Во ова време од годината лисјата можеби паѓаат, но вашето либидо расте. Есента е годишно...

Инспиративна приказна за најубавата жена на светот

Еднаш, една група мажи разговарале за тоа како изгледа најубавата жена на светот. Еден од нив...

Како да се справите со безобразни луѓе?

Живееме во време во кое сме опколени со безобразни луѓе. Ако некој е безобразен со вас, тогаш...

Веќе не го крие трудничкото стомаче: Меган Маркл во блескаво издание

Меган Маркл при посетата на Сиднеј, кој е нејзина прва станица на турнејата во Австралија,...

Во фабриката Купром, изградена во 1940-те години, во недела, 21. октомври ќе се одржи едукативно културен настан

Настанот Купром е замислен како дневна есенска дружба во организација на Меѓународна...

Џенифер Лопез е вистинска убавица, но погледнете како изгледа нејзината сестра! (ФОТО)

Светската музичка ѕвезда и актерка, Џенифер Лопез, освен што со својот талент, привлекува...

Три важни чекори за денот да ви помине без стресови и нервоза

Воведување рутина со која го започнувате денот е долготраен и честопати тежок процес, но на...

Оптички илузии кои ќе ви го излудат мозокот. Погледнете!

Оптичките илузии претставуваат погрешно перцепирани појави кои се чинат многу збунувачки,...

За една недела доаѓа првиот снег во Македонија

За 6 до 9 дена метеоролозите најавуваат дека ќе падне снег на планините ширум Македонија....

#365среќа Никола Шескокалов: „Кросфитот е прилагодлив и се работи со вашиот капацитет и снага, а целта е да го подобри квалитетот на вашиот живот“

Кросфитот е дисциплина која што зема сѐ поголем замав, а тоа не е поврзано со никаков тренд,...

Виолинистката Пламенка Трајковска со својот гудачки квартет ќе одржи концерт за деца

Виолинистката Пламенка Трајковска со својот гудачки квартет ќе реализира концерт за деца...

Со прочистувачите на воздух добивате до 97% почист воздух! Дознајте ги сите придобивки и каде може да набавите

Со почетокот на есента и припремите за грејната сезона, загриженоста од загадувањето...

Нова опцијана Фејсбук: Како да избришете пратена порака?

Компанијата „Фејсбук“ почна со тестирање на опцијата unsend за апликацијата Месинџер, која ќе...

„Свети Тома седи дома“: Во петок е тежок празник, никако не го правете ова

Православните верници во петок го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е...