Категорија: Новости и настани

Ѕвоната на најголемата црква во Холандија ѕвонат во ритамот на хитовите на Авичи (ВИДЕО)

ДЈ-от Авичи почина во петокот во Оман каде што беше да одмор со своите пријатели. Причините...

Хуманитарна изложба на Христина Тарабунова- Собраните средства наменети за дечињата од онкологија

На 29-ти април- „Интернационалниот ден на желбата“, во кафе бар „Излет“, ќе се одржи втората...

Скопје или Амстердам: Девојка слободно пуши марихуана на сред бел ден во Скопје (ВИДЕО)

Видео објавено пред само неколку часа го сруши Интернетот за момент. Имено станува збор за...

Промоција на првото издание „ИМПУЛС“ НА FUNK SHUI во Станица 26

Промоцијата на првото издание на FUNK SHUI со наслов „Импулс“, која ќе се одржи на 25-ти април, во...

Виктор Давидовски и ‘PSS Racing Team’ се прв македонски тим на Европскиот TCR шампионат

Овој викенд во Тренд Гастро Бар со свечена промоција на PSS Racing Team, Виктор Давидовски и новото...

Прекрасната атмосферата на Коачела фестивалот доловена преку фотографии

Изминатиот викенд, првиот дел од Коачела 2018 фестивалот се одржа во Индио, Калифорнија....

Тајзи промовира нова песна и спот во стрип техника за првпат кај нас!

На својот „Јутујуб“ канал, Тајзи го промовираше новиот спот за песната „Мој Живот, моја...

Актерот Висар Вишка ќе го отвори 11. ИТФ „ЛИЦА БЕЗ МАСКИ“

Во име на театарските работници и почитувачи на фестивалот, утре вечер во ДОМ НА АРМ, пред...

На 19-ти мај се одржува третиот Меѓународен Стрит Воркаут натпревар организиран од Стрит Воркаут Клубот Бар Гладијаторс

На 19-ти мај, со почеток во 10 часот, во Куманово за прв пат на Градскиот Плоштад ќе се одржи...

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СО ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА- 01 ЈУНИ 2018-та АРМ СТАДИОН, OPEN AIR!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија...

Солвео со младите визионери до подобро Скопје!

Концептот на Smart Cities е еден од трендовите на иднината кој претставува спој на продукти и...

FAITHLESS DJ SET ВТОРИ ХЕДЛАЈНЕРИ ВО ПРВИОТ ВИКЕНД НА SKOPJE CALLING FESTIVAL!

ALAN WALKER е ултимативниот хедлајнер во првиот викенд на фестивалот SKOPJE CALLING, на 02-ри јуни 2018....

Стоби флипс 40 години насекаде

Стоби флипс слави 40 години, брендот којшто во 1978 година за првпат беше произведен во...

Хуманитарна акција- СТОПЛИ СРЦЕ, ВЕЛИГДЕНСКА ТРПЕЗА ЗА СИТЕ!

Група на хумани граѓани, традиционално пред Велигден собира донации за најзагрозените...

ПРОЕКТОТ „ЈАМИ ДИСТРИКТ“ во режија на КОКАН МЛАДЕНОВИЌ, ќе го отвори 11. Издание на ИТФ „ЛИЦА БЕЗ МАСКИ“

Претставата што ја стресе поранешна Југославија, годинава на 12. Април во ДОМОТ НА АРМ во...

Под мотото „НАЈДИ НАЧИН“ од 12 до 16 април, ќе се одржи 11. издание на Интернационалниот театарски фестивал „ЛИЦА БЕЗ МАСКИ“ 2018

Со документарната и политички ангажирана претстава „ЈАМИ ДИСТРИКТ“, во режија на...

Денес е светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот

Денес е Светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот со цел да се стави акцент на пречките...

Инвестирајте во вашето здравје и негата на целото тело, користете ФИТО САУНА!

Со пристигнувањето на пролетта, пристигна и новитетот во Hotel Russia Spa & Beauty салонот, наречен...

Нашата Марија Спасовска освои прво место на интернационален фестивал во Москва

„Откритија Европа Откритија Планета“ е интернационален фестивал во Москва. Марија се...

Загарантирано најдобрата забава за 1-ви април со Димитрис Патсис

Се ближи еден од највеселите и најшарени денови во годината, 1-ви април – денот на шегата....