Категорија: Новости и настани

Видео: Погледнете го новиот спот на Кристина Арнаудова и групата “Ај Кју”

Промовиран новиот спот на Кристина Арнаудова и групата „Ај Кју“ кој го снимаа минатата...

Видео: Даниел Кајмакоски на Златно славејче со нов хит!

Композицијата  е дело  на Александар Митевски, а текстот на Огнен Неделковски. Спотот е во...

Без гаќички и градник: Овој пат сите очи биле вперени во сестрата на Ким Кардашијан

Каде и да се појават, сестрите Кардашијан предизвикуваат големо внимание, па така и овој пат...

Денеска е Света Петка – Нека е за многу години Македонци. Здравје и среќа нека носи

Родена е во градот Иконија од родители богати и христољубиви. По смртта на своите родители...

Видео: Елена Ристеска во “Твоето лице звучи познато ” подобра и од Џенифер Лопез

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=CzlxBwO0EQc[/tube]

ВИДЕО: Погледнете како полициските специјалци им го разубавија денот на пациентите во Детската клиника

За Денот на вештерките, SWAT тимот на полицијата во Толедо, Охајо, САД се реши да направи до...

Ова е македонката која снимила порно филм на 19 години!

Анџела Вештица, најпознатата танчерка во Белград, секоја вечер се појавува во некој од...

Во 2015 ќе има 12 продолжени викенди и 27 неработни денови!

Од оваа 2014 година остана неполни два месеци. Еден неработен ден за сите граѓани – 8 декември...

„Minions“: Прв трејлер за анимираната комедија

„Despicable Me“ и неговото продолжение беа хитови на боксофисот во времето кога излегоа. Од...

3Д печатач гради куќи од кал во сиромашните подрачја

Скоро милијарда луѓе ширум светот се без покрив на главата или живеат во несоодветни услови....

Запознајте го Борна Чориќ – новата тениска надеж

Кога Борна Чориќ го совлада Надал во Базел, дел од коментарите беа дека 17-годишниот Хрват...

ВИДЕО: Интерактивна надгробна плоча апсолутен хит во Русија!

На саемот на погребна опрема кој неодамна е одржан во Москва во понудата се најде и...

Како и каде милијардерите го стекнуваат своето богатство

На планетата има 2.325 милијардери кои контролираат 4% од светското богатство. И иако во речиси...

Акција и експлозии: Прв трејлер за „Furious 7“

 После кратките тизери што беа објавени пред неколку денови, објавен е првиот трејлер за...

Елена Лука создаде „Бизнис“ колекција инспирирана од амбициите на деловните жени

Елена Лука, инспирирана од потребите на модерната жена, со љубов и посветеност ја создаде...

НОВ МАКЕДОНСКИ БИСЕР: Запознајте го Мартинијан Кириловски!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=3mYY7OMqB-Y[/tube]

ВИДЕО: Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова

Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова…...

Фотографии од имотот на Том Круз во Колорадо

Една од најголемите филмски ѕвезди, Том Круз, одлучи да го продаде имотот во Телјурајд,...

ФОТО: Ова се најчести презимиња во Европа, погледнете кое е во Македонија

Оваа интересна мапа ги прикажува најчестите презимиња во Европа. Кое е најчесто во нашата...

ФОТО: Во што се маскираше Хајди Клум за Ноќта на вештерките?

Една од најпознатите модели во светот, прекрасната Хајди Клум, е позната по своите...