Категорија: Новости и настани

Видео: Циклонот Давид го окупира Охрид!

Високите бранови кои ги предизвика силниот ветар стандардно ги покрија со вода делот од...

Плејбој зајачицата Чиву: Татко ми се самоуби кога ги виде моите голи фотографии

Лоредан Чиву проговори за семејната драма што ја прати цел живот. Таткото на румунската...

ВИДЕО: Студентка снимила видео како маструбира во библиотека – Добила 260.000 лајкови но и притвор !

Кендра Сундерланд (19) станала ѕвезда на Универзитетскиот кампус во Орегон откако на веб...

Бразил: Возат велосипед за да ја намалат казната во затвор

Во Бразил има затвор во кој осудениците можат да возат на статички велосипеди и така да...

ВИДЕО: Ќе ви го стопи срцето – Кање Вест и Норт

Во шоуто на Ellen DeGeneres познатиот рапер Кање Вест го промовираше спотот за песната „Only one“, во...

САШКО КОЦЕВ: ОТИДОВ ВО ПОЛИЦИЈА ДА СИ ГИ БАРАМ ПАРИТЕ!

Врвно шоу не чека оваа сабота во 21.30 часот! Сашко Коцев е гостин во бр.1 ток шоуто кај нас, Еден...

Кабелските оператори ќе ги исклучуваат FOX, Fox Movies, 24 Kitchen, Sport Klub…

Со најновата одлука на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, 35 кабелски...

Видео: Врзете се, најновиот модел на Тесла има „лудило“ копче

Подобрениот модел С П85Д на Тесла од 0 до 100 км/ч стигнува за 3,2 секунди, по што може да се мери...

Нов маркетиншки рекорд на Супербоул: 4 милиони евра за 30 секунди реклама

Супербоул е најгледаниот спортски настан во Соединетите Американски Држави, а сигурно еден...

Дали може да поверувате дека овој видео запис е всушност компјутерска анимација?

Нажалост, ваква импресивна и реална графика сè уште не може да очекуваме во видео игрите....

ДА ВИДИМЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧУВА: METАЛУРГ СВИКУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

Почитувани преставници на медиумите, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден...

Летово ќе уживаме на кафе на Милениумскиот крст на Водно

Ресторанот на Милениумскиот крст конечно ќе проработи летово. Од ЈСП”Скопје”, кое...

”Лавица” ќе се најде на фонтаната на Плоштад ВМРО

„Лавица“ и содржи претстава со мотиви од историјата на ВМРО кои во релјефен манир ќе се...

И без премиера, филмот “50 нијанси сиво“ инспираше нов тип на секси долна облека !

Книгата за младата студентка Анастасија Стил која е во проблематична ама страсна врска со...

Видео: Како изгледа прво искуство со порно виртуелна реалност?

Complex одбра неколку луѓе кои со Oculus Rift искусија порно филмови. Ги снимија нивните реакции и...

ФОТО: Ќерката на Весна Змијанац и Реља Поповиќ член на групата „Елитни одреди“, ќе имаат бебе!?

Николија Јовановиќ, ќерката на српската фолк пејачка Весна Змијанац е бремена, дознава...

Во живо од Маврово …

Како што можеме да забележиме на фотографијата, во Маврово си вее снегче …    ...

Селфи фотографиите се забрануваат ширум светот

Новите закони кои стапија на сила во одредени туристички места, го забрануваат...

Мобилните апликации прават повеќе пари од Холивуд

Апликациите минатата година успеале да остварат заработка нешто поголема од онаа на...

Борко: Ако, само продолжете да напаѓате сѐ што е македонско и сѐ што вреди!

Ценете го тоа што го имате. Зашто утре можеби ќе биде доцна за сите нас. Сакајте го својот...