Категорија: Новости и настани

Термини за второто и третото коло на натпреварите од Светското првенство

Различните временски зони на Бразил и наштата држава ни нудат и неколку полноќни термини за...

Мултимедијалниот спектакл „Види музика, слушни слика, добиј книга“ на 19 јуни во Градски парк

Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар по седми пат го организираат...

По половина година, конечно Шумахер се разбуди од кома

Седумкратниот Ф1 Шампион кој беше примен во болницата во Гренобл кон крајот на декември...

(18+) Хрватските фудбалери голи на базен во Бразил

Иако на отварањето загубија од репрезентацијата на Бразил, на фудбалерите на Хрватска не им...

17 најлуди моменти од свеченото отварање на Светското првенство во фудбал

Оле, оле, Светското започна! Големото отварање вчеравечер во Бразил, беше се, само не досадно....

Видео: Џенифер Лопез танцува зад сцената на Светското првенство во Бразил

Џенифер Лопез беше дел од отварањето на Светското првенство во фудбал во Бразил. Изгледаше...

Видео: Најдобрата реклама за Светското во Бразил

McDonalds сними реклама со талентирани фудбалери од 7 до 77 години која дефинитвно ќе ве остави...

Секси причини за да го гледате Светското првенство во фудбал

Има ли човек кој не гледа Светско? Добро да, може некои жени, но затоа сме тука на тие жени да...

RAPSODY PARTY караванот тргна од Зеница, Бања Лука, Сараево, продолжи во Нови Сад, Белград, Крагујевац, Ниш – а на 16.06 доаѓа кај нас во Скопје !!! – Бидете дел !!!

  ГОЛЕМА ЗАБАВА ЗА ПОТСЕТУВАЊЕ НА АПСОЛВЕНТСКАТА ЕКСКУРЗИЈА, И ЗАГРЕВАЊЕ ЗА НАЈЛУДОТО...

Биба Додева со „Врати се“ е победникот на 29тото издание на Макфест

Вчеравечер во Штип се одржа финалната вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест 2014“....

Денес и утре урбано будење на Скопје

Графити, скејт, блејд, бајк, стрит бол, брејкденс, баскет, хип хоп натпревари, работилници...

Во Скопје кино под отворено небо

Секоја недела во јуни, на некоја невообичаена локација во Скопје ќе биде прикажан по еден...

Фото: И ова го има! Водителката на Макфест ги покажа градите

Вера Јанковиќ која минатата недела  беше сменета од водителксата позиција на Макфест. За...

Екстремно екстерно!

Им нема крај на небулозните и нелогични прашања за екстерното тестирање. Или ние сме глупи...

Rihanna безобразно добра ја прими наградата за модна икона на CFDA наградите

MET галата е Оскарите во модниот свет, а CFDA наградите се нешто како Златните Глобуси, лежерни,...

Видео: „Прв до врв“ од птичја перспектива благодарение на AirView

Вчера на 1ви јуни по втор пат се одржа спортско – рекреативниот настан „Прв до врв“, по...

Најлајкуваната слика во историјата на Инстаграм

Ова петочно утро, сликата од свадбата на Ким и Кенје осамна со 1.97 милиони лајкови!...

Се сеќавате на O-Town? По 10 години, се враќаат со нова песна!

Се сеќавате на машкиот бенд O-Town? Бендот беше оформен во шоуто на MTV, Making The Band, а 10 години по...

Секси нов видео спот на Џенифер Лопез за „First Love“

Џенифер очигледно се разубавува со годините, а ова можеби и е и најсекси изданието до сега....

Временска прогноза за лето 2014 во Европа

Оваа година нема парите да бидат клучен фактор за да одлучиме кога и каде ќе го поминеме...