Категорија: Новости и настани

Фото: Среќен пат! 120 денари патарина Скопје-Велес, нови цени на патарините низ Македонија!

Согласно Одлуката на Владата на Р.Македонија, објавена на 10.07.2014 год. во Службен весник, која...

Фото: Еве зашто Бразил изгубија од Германија …

Фото: Погледнете како изгледаше ГТЦ-Скопје во 1976година од страната на Жена парк!

Убаво било и во 1976година …    

Видео: Во овие две минути ќе сфатите каква будала е Суарез! Погледнете…

Ако мислите дека Суарез е лош играч затоа што го гризна Кијелини, тешко сте се излажале. Во...

Видео: Првото спуштање од највисокиот тобоган на светот во висина од 51,4 метар!

Џеф Хенри, дизајнер на тобогани, прв ја проба својата нова креација: највисокиот тобоган на...

Официјално: Шакира ќе го затвори Светското првенство

На отварањето на Светското првенство, Џенифер Лопез и Питбул имаа неверојатен настап, но...

Ова лето сите во Струмица! Зошто?

Струмичани, но и граѓаните од цела Македонија по трет пат ова лето ќе можат да уживаат во...

Македонија се најде во топ 8 светски туристички дестинации!

Еден странски интернет портал, на своите читатели им ги предложил најубавите туристички...

Видео од птичја перспектива – Жељко Јоксимовиќ ја наполни арената Филип II

Во саботата на 21 јуни Жељко Јоксимовиќ го имаше својот најголем концерт досега во...

Летен музички спектакл на Дерик Меј и Македонската филхармонија

Дерик Меј и Македонската филхармонија на 2ри август во Античкиот театар во Охрид ќе изведат...

PayPal, конечно достапен и во Македонија

Македонските граѓани конечно, по години исчекување, ќе можат да ги користат услугите на еден...

Термини за второто и третото коло на натпреварите од Светското првенство

Различните временски зони на Бразил и наштата држава ни нудат и неколку полноќни термини за...

Мултимедијалниот спектакл „Види музика, слушни слика, добиј книга“ на 19 јуни во Градски парк

Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар по седми пат го организираат...

По половина година, конечно Шумахер се разбуди од кома

Седумкратниот Ф1 Шампион кој беше примен во болницата во Гренобл кон крајот на декември...

(18+) Хрватските фудбалери голи на базен во Бразил

Иако на отварањето загубија од репрезентацијата на Бразил, на фудбалерите на Хрватска не им...

17 најлуди моменти од свеченото отварање на Светското првенство во фудбал

Оле, оле, Светското започна! Големото отварање вчеравечер во Бразил, беше се, само не досадно....

Видео: Џенифер Лопез танцува зад сцената на Светското првенство во Бразил

Џенифер Лопез беше дел од отварањето на Светското првенство во фудбал во Бразил. Изгледаше...

Видео: Најдобрата реклама за Светското во Бразил

McDonalds сними реклама со талентирани фудбалери од 7 до 77 години која дефинитвно ќе ве остави...

Секси причини за да го гледате Светското првенство во фудбал

Има ли човек кој не гледа Светско? Добро да, може некои жени, но затоа сме тука на тие жени да...

RAPSODY PARTY караванот тргна од Зеница, Бања Лука, Сараево, продолжи во Нови Сад, Белград, Крагујевац, Ниш – а на 16.06 доаѓа кај нас во Скопје !!! – Бидете дел !!!

  ГОЛЕМА ЗАБАВА ЗА ПОТСЕТУВАЊЕ НА АПСОЛВЕНТСКАТА ЕКСКУРЗИЈА, И ЗАГРЕВАЊЕ ЗА НАЈЛУДОТО...