Категорија: Новости и настани

Хамилтон скока од среќа: Никол конечно кажа ДА!

Упорноста на Луис Хамилтон да се ожени со преубавата Никол Шерцингер конечно му го донесе...

Стој! Земјотрес! Под маса!

Лос Анџелес денес, рано наутро, беше погоден со земјотрес со јачина од 4,4 степени според...

Омилените лажливки со групно селфи

Целата екипа на популарната серија Pretty Little Liars, вчера на истото место како познатото селфи на...

ФОТО: Кајмакоски во потрага по среќата во Скопје

Денеска Даниел Кајмакоски го посети главниот град. Неверојатна беше гужвата од фанови во...

Распеан дедо во автобус

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=g6ZdEOfCwwY[/tube]   Петочно расположение во ЈСП!

Хуманитарна и крводарителска акција

Под мотото „Разиграј нечие срце“ Твитер Заедницата организира собирање гардероба (облека...

Свесна ли е што прави младата Илма?

Иако беше најавувана како специјален гостин, Илма Карахмет не се појави на концертот на...

Премиера на „Не сум славен, но сум Влав“ – првиот влашки филм

Тони Карамушат е познат филмски режисер, кој е фасциниран од 13-те неприкосновени вистини за...

Мое тело, мое право

Човечкиот живот е бесценет, а исто толку е значаен личниот избор на човекот за прашања кои се...

Операција “Студентски Дом” – Преку Индексот ни е!

„Ние студентите, оние младите и перспективните со сјајна иднина, радо избираме да живееме...

IV традиционална крос кантри атлетската манифестација ‘Gazi Baba XC Challenge’.

Во организација на endurance.mk – Скопје и оваа година, на 09.03 (недела) со почеток во 12:00 часот, беше...

Австралија: Донираат џемпери за болните пингвини

Австралиската фондација за заштита на пингвините покренала кампања за собирање на џемпери...

Среќа е…вака да те запросат!

  Сѐ почесто сме сведоци на видеа со креативни запросувања, но, вчера, на плоштадот...

Фестивал на лимоните во Ментон, Франција

Секоја година, градот Ментон, наречен „Cité des Citrons“ (град на лимоните) го слави овој локален...

Job Fair – вашата шанса за вработување е веднаш зад аголот!

Бордот на Европски Студенти по Технологија – БЕСТ Скопје, во коорганизација со...