Категорија: Новости и настани

Ова лето сите во Струмица! Зошто?

Струмичани, но и граѓаните од цела Македонија по трет пат ова лето ќе можат да уживаат во...

Македонија се најде во топ 8 светски туристички дестинации!

Еден странски интернет портал, на своите читатели им ги предложил најубавите туристички...

Видео од птичја перспектива – Жељко Јоксимовиќ ја наполни арената Филип II

Во саботата на 21 јуни Жељко Јоксимовиќ го имаше својот најголем концерт досега во...

Летен музички спектакл на Дерик Меј и Македонската филхармонија

Дерик Меј и Македонската филхармонија на 2ри август во Античкиот театар во Охрид ќе изведат...

PayPal, конечно достапен и во Македонија

Македонските граѓани конечно, по години исчекување, ќе можат да ги користат услугите на еден...

Термини за второто и третото коло на натпреварите од Светското првенство

Различните временски зони на Бразил и наштата држава ни нудат и неколку полноќни термини за...

Мултимедијалниот спектакл „Види музика, слушни слика, добиј книга“ на 19 јуни во Градски парк

Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар по седми пат го организираат...

По половина година, конечно Шумахер се разбуди од кома

Седумкратниот Ф1 Шампион кој беше примен во болницата во Гренобл кон крајот на декември...

(18+) Хрватските фудбалери голи на базен во Бразил

Иако на отварањето загубија од репрезентацијата на Бразил, на фудбалерите на Хрватска не им...

17 најлуди моменти од свеченото отварање на Светското првенство во фудбал

Оле, оле, Светското започна! Големото отварање вчеравечер во Бразил, беше се, само не досадно....

Видео: Џенифер Лопез танцува зад сцената на Светското првенство во Бразил

Џенифер Лопез беше дел од отварањето на Светското првенство во фудбал во Бразил. Изгледаше...

Видео: Најдобрата реклама за Светското во Бразил

McDonalds сними реклама со талентирани фудбалери од 7 до 77 години која дефинитвно ќе ве остави...

Секси причини за да го гледате Светското првенство во фудбал

Има ли човек кој не гледа Светско? Добро да, може некои жени, но затоа сме тука на тие жени да...

RAPSODY PARTY караванот тргна од Зеница, Бања Лука, Сараево, продолжи во Нови Сад, Белград, Крагујевац, Ниш – а на 16.06 доаѓа кај нас во Скопје !!! – Бидете дел !!!

  ГОЛЕМА ЗАБАВА ЗА ПОТСЕТУВАЊЕ НА АПСОЛВЕНТСКАТА ЕКСКУРЗИЈА, И ЗАГРЕВАЊЕ ЗА НАЈЛУДОТО...

Биба Додева со „Врати се“ е победникот на 29тото издание на Макфест

Вчеравечер во Штип се одржа финалната вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест 2014“....

Денес и утре урбано будење на Скопје

Графити, скејт, блејд, бајк, стрит бол, брејкденс, баскет, хип хоп натпревари, работилници...

Во Скопје кино под отворено небо

Секоја недела во јуни, на некоја невообичаена локација во Скопје ќе биде прикажан по еден...

Фото: И ова го има! Водителката на Макфест ги покажа градите

Вера Јанковиќ која минатата недела  беше сменета од водителксата позиција на Макфест. За...

Екстремно екстерно!

Им нема крај на небулозните и нелогични прашања за екстерното тестирање. Или ние сме глупи...

Rihanna безобразно добра ја прими наградата за модна икона на CFDA наградите

MET галата е Оскарите во модниот свет, а CFDA наградите се нешто како Златните Глобуси, лежерни,...