Категорија: Секојдневие

Дуња и Даела уживаат во новиот песок во своето живеалиште во ЗОО Скопје! (ВИДЕО)

Погледнете како се радуваат на новиот песок Дуња и Даела во скопската зоолошка градина!

Ако често заборавате тоа е всушност знак на висока интелигенција

Ако сте едни од оние кои постојано ги забораваат секојдневните нешта кои обично луѓето ги...

Што ја издвојува ВИСТИНСКАТА ДАМА од некултурната жена

Не секоја жена е дама, а тоа најдобро го покажува нејзиното однесување во друштвото и...

Знаци кои покажуваат дека ги маѓепсувате сите каде и да се појавите

Доколку мислите дека не сте многу привлечни, овие знаци го докажуваат токму спротивното...

Погледнете ги новородените близначиња кои не престануваат да се гушкаат додека ги бањаат!

Прегратката е еден од најубавите начини на искажување емоции и блискост. Доказ за тоа е и ова...

Ова семејство има необично милениче: Запознајте ја Бамби, срничката која живее со семејството во с. Белица

Неодамна се појави видео во кое е прикажано необичното милениче на едно семејство од село...

Неверојатен момент: Орангутан му помaга на заглавениот конзерватор да излезе од реката

Ова е срдечниот момент во кој што орангутанот се обидува да му помогне на човекот кој е...

Децата се воспитуваат со добрина, трпение и личен пример

„Крајната родителска цел е да ги оспособиме децата да живеат без нас. Би требало да можеме...

Најпопуларниот и најпродаваниот женски гудачки квартет на сите времиња BOND доаѓа во Скопје

Најпопуларниот и најпродаван женски гудачки квартет на сите времиња BOND доаѓа за прв пат во...

Изведба на операта „Севилскиот бербер“ на 11. февруари во НОБ

Во вторник, 11.2.2020 г. со почеток во 20 часот, во салонот на Националната опера и балет ќе се...

ВАНЕ КОСТУРАНОВ – УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР НА ФЕСТИВАЛОТ ЛИТЕРА 2020

Познатиот сликар и илустратор Ване Костуранов ќе биде уметнички директор на овогодишното...

13 причини зошто некои луѓе имаат толку среќа во животот

Да, вие може да бидете родени во богато семејство, но можете и сами да го создадете....

Поучна приказна која ќе ве натера да верувате во своите соништа и да се борите за својата иднина

Еден човек без работа се пријавил на конкурс во Микрософт за работната позиција „чистач на...

Психологија на боите: Носењето на овие нијанси докажано го подобруваат расположението

Боите го подобруваат нашето расположение, а експертите велат дека ќе бидете посреќни ако ги...

Атиџе е подготвена за црвениот килим: Со нова фризура замина во Лос Анџелес по Оскарот!

Атиџе , главната протагонистка и последниот див одгледувач на пчели, од филмот „Медена...

Ми прелета низ мисли она – кукав затоа што немав кондури, се додека не видов човек кој нема нозе

Ногавица По напорен состанок на работа, дотерана, на високи штикли, се залетав пешки до...

Како да ја елиминирате секојдневната напнатост: Правете ги овие 5 работи секој ден!

Еве неколку начини како да ја елиминирате секојдневната тензија во вашиот ум и тело Стресот...

Не е успех ако се омажиш богато, а и понатаму немаш ништо свое!

Денешните жени живеат во заблуда. Од мали нозе им се наметнува ставот дека најголем успех е...

Цитати на Робин Вилијамс: Кога жените би владееле, не би имале војни, само преговори на секои 28 дена

Актерот Робин Вилијамс почина 2014. година, а ние секогаш ќе се сеќаваме на неговиот хумор и...

Направете вкусен смути од шумско овошје: Еликсир за здравје и убавина

Шумското овошје овозможува многу придобивки за организмот, а вкусот дополнително ќе дојде...