Категорија: Секојдневие

Кога престанува да расте, и како старее пенисот?

Пенисот, како и останатите делови од телото, со годините старее и има свој животен циклус, а...

Погледнете што ѝ купи Роналдо на неговата мајка за роденден

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо одлучил да ја почести својата мајка за...

iPhone 6s има најбрза камера на пазарот

iPhone 6s и iPhone 6s Plus се победниците во одделот за најбрза камера. Со ова се замолчија сите...

Зошто сите ја имаме оваа вдлабнатина меѓу горната усна и носот?

Сите го имаме ова дупче, иако биолозите веќе подолго време ги мачеше прашањето зошто и како...

Искористете ги празниците: 15 начини како да го израдувате вашиот партнер

Празничното време честопати е време на гужва, стрес и големи трошоци. Од друга страна, ако...

Близнаци, а родени во различна година!

Во американската сојузна држава Калифорнија родени се близнаци во интервал од година дена,...

Фото: Погледнете ја атмосферата во Маврово во моментов

Зимска идила – погледнете ја атмосферата во Маврово во моментов.

Колку килограми треба да имате според вашата висина?

Ако вашата мајка отсекогаш ви кажувала дека е сосема во ред на висината од 160 сантиметри да...

ФОТО: КОГА ЌЕ СИ ЈА ВРАБОТИШ БАБА ТИ КАКО МОДЕЛ НА ТВОИТЕ КРЕАЦИИ

Чинами Мори од Јапонија создава шарени модели, користејќи ткаенини, канап и конец. Таа ја...

Видео: Најлош момент да ти снема интернет

Една од најголемите нервози на 21 век е да ти снема интернет, особено кога збориш со девојка...

Омиленото место на скопјани: Градскиот парк некогаш (Фото)

Градски парк — јавен парк во Скопје и најголемиот градски парк во земјата. Почнал да се...

Како вашите усни да изгледаат заводливо и полно

Ретки се дамите кои имаат природно полни усни без никаква корекција. Во прилог ви нудиме...

Претеравте со јадењето и пиењето? Подгответе напивка која ќе ве препороди!

Според некои истражувања, во текот на празниците внесуваме околу 4.500 калории дневно. Ако...

8 СОВЕТИ КОИ ЌЕ ИМ ГО СМЕНАТ ЖИВОТОТ НА „ЗИМОРЛИВИТЕ“

Ви пречат ниските температури и често се тресете од студ. Чувствителни сте на студеното...

Неверојатен трик: канадски илузионист за влакно избегнал смрт пред стотина луѓе (ВИДЕО)

Славниот канадски илузионист Дарси Оук во текот на традиционалната лондонска парада го...

Сладолед со марихуана во чест на Боб Марли

Малиот италијански град Аласи одлучи да и одаде почит на реге легендата Боб Марли на начин...

8 квалитети што ги поседуваат луѓето родени во јануари

Јануари означува нов почеток, а луѓето кои се родени во текот на овој месец поседуваат широк...

Љубовни правила кои треба да ги почитуваме во 2016 година

Зачекоривме во новата година и крајно време е лошите навики да ги оставиме во минатото и да...

Што мора да има секоја жена до четриесетата година

До својата четриесета година веќе терба да сте изградени како човек. Нема веќе лутање во...

Што се случува ако запалите 10.000 жижици одеднаш?

Иако е ова веројатно опасен трик кој може да предизвика голем пожар, глетката е вистински...