Категорија: Секојдневие

Ќе се напиеме ли по една? (видео)

Доколку некогаш сте гледале барем една епизода од некоја емисија со Бер Грилс, сигурно сте...

СРЕЌА Е: И уплатила лото на другарката, а таа добила 400.000 денари

Сања Ј. е младата девојка од Скопје добитничка на лото 6 плус 1, во висина од 400.000 денари....

Стари, народни верувања за Бадник: Еве како нашите баби и дедовци го прославувале овој празник

Најзначајниот и најбогатиот со обичаи празник е токму Бадник. Иако тој се смета за...

Лепче за Бадник за среќа

Народот вели пред Божик зад Божик, кај и да си дома да си. Зошто тогаш семејството е заедно, на...

Вљубен до уши: Џастин Бибер ја официјализираше врската со Хејли Болдвин?

Додека долго време се шпекулираше за љубовниот живот на Џастин Бибер и беше поврзуван со...

Најубавите божиќни пораки

Божиќ е радосен празник што го дочекуваме и го прославуваме со најблиските. Еве неколку...

Фото: Празнично бањање во Треска!?

На 03.01.2016 година, Си-Фу Предраг Петрески заедно со неколку членови на клубот „Стрела“...

Таа покажа како навистина изгледа нејзината позадина без Фотошоп

Сопственичката на еден од најголемите познади позадини ни го покажа својот најголем...

Коледе леде…

Македонската православна црква, божикните празнувања ги спроведува водејќи се по...

Денес е БАДНИК, внимавајте што правите, некои работи на овој ден одлучуваат за вашата судбина!

Најзначајниот и со обичаи најбогат христијански празник е Бадник. Иако овој ден се смета...

Горилата Коко преку знаковен јазик им испрати порака на луѓето (видео)

Ова е Коко, најпознатата женка горила на светот. Коко до луѓето ја испрати пораката што ја...

Видео: Боки 13 во Backstage јавно говореше за Игор Џамбазов, Дунавка, Мелита, Саше Политико, Каролина, Тамара, …

Македонскиот шоумен Бојан Јовановски, на естрадната сцена попознат како Боки 13, во интервју...

Пресметајте го вашиот годишен број и дознајте што ви носи 2016-та година

Според нумерологијата, нашиот животен век може да се собере во рамките на циклус од 9 години,...

Моќта на мажите не е во изгледот и парите: Вистински го прави нешто друго

Што е тоа што мажите ги прави вистински заводници?  Дали е тоа нивниот совршен физички...

Со танга на скутер го запали Мајами (фото)

Поранешната девојка на раперот 50 Сент, Дафне Џој го загреа Мајами, со своето идеално тело....

Старлетата ја сликаше интимата и ги полуде фановите на Инстаграм

Британската ријалити ѕвезда Шарлот Крозби откако изгуби 17 килограми, не престанува да се...

Видео: “Одржување” на улиците во Приштина, со најнова технологија

Кога станува збор за одмрзнување на улиците, Приштина може да се пофали со далеку напредна...

Талентирана 18-годишна девојка шие фустани кои изгледаат како да се од бајките

Анџела Клејтон е 18-годишен костимограф од Лонг Ајленд, Њујорк, која за првпат започнала да...

ПАРОТ КОЈ ПО 8 ГОДИНИ НЕПЛОДНОСТ ДОБИ 2 ПАРА ИДЕНТИЧНИ БЛИЗНАЧКИ

Ешли и Тајсон Гарднер неодамна го прославија првиот роденден на своите 4 ќеркички. Парот од...

“Должев милиони, а сега сум богата” | Пет совети кои ќе ви помогнат да се извлечете од долгови

Нова година и нова шанса да најдете решение за своите финансии. 34­годишната Патрис...