Категорија: Секојдневие

Совршена формула за паралелно паркирање (Само за жени)

Математичарите очигледно си немаат друга работа и измислуваат формули ама баш за све!...

Фото: Кога Andrea Bocelli ти пее на венчавката…

Уште еден доказ дека Ким и Канје има свадба како од бајките е фактот дека еден од најдобрите...

Фото: И ова го има! Водителката на Макфест ги покажа градите

Вера Јанковиќ која минатата недела  беше сменета од водителксата позиција на Макфест. За...

Видео: И после мажите биле первезни! Погледнете каде гледаат жените…

 Ова е едно од ретките видеа, каде што овој пат скриената камера е насочена кон жените,...

Видео: Кога кондуктерот ќе запее…

Кај нас кондуктерите се обично страшни чичковци, со малку намуртен изглед, но во Њу Јорк...

Експертите предупредуваат: Апостолките се опасни по здравјето

Ве болат стапалата кога носите апостолки? Не можете да пешачите долго во нив? Значи јасно ви...

Фото: Подводен парк во Австрија

Секоја пролет, топењето на снегот во Tragöss, Австрија создава една неверојатна појава....

Видео: Кога невестата ќе падне во вода…

За нас можеби е смешно, може и за нив за некоја година ќе им биде, но еден час пред венчавката...

Видео: Џастин Тимберлејк топи срца со новиот спот

Хаштагот #NotABadLoveStory е условно кажано виновникот за ова преубаво видео, кое топи срца! ...

Екстремно екстерно!

Им нема крај на небулозните и нелогични прашања за екстерното тестирање. Или ние сме глупи...

ВИДЕО: Позитивен ден во автобус на ЈСП – „Welcome to the bus of Macedonia“

Изгледа несекојдневието во автобусите никогаш не згаснува. За денес ви ги претставуваме...

Трик со карти: Две заљубени карти

За сите љубители на трикови со карти, ќе ви покажеме трик со две означени карти кои...

Rihanna безобразно добра ја прими наградата за модна икона на CFDA наградите

MET галата е Оскарите во модниот свет, а CFDA наградите се нешто како Златните Глобуси, лежерни,...

7 тајни на среќниот човек

Издвојуваме 7 мудрости и тајни на среќниот и успешниот човек:   1. Слобода Не оптеретувајте...

Денес е Св. Константин и Св. Елена! Нека ни е за многу години!

Православните верници денес го прославуваат празникот Св. цар Константин и царица Елена. Во...

100-те најдобри фудбалери на сите времиња

Помеѓу оние кои играле на Светските првенства, двајцата најдобро котирани се Пеле и...

Најпијаната куќа во светот: 70.000 лименки пиво!

Станарот кој живеел во оваа куќа бил познат како тивок во соседството и воедно бил совршен...

Видео: „Прв до врв“ од птичја перспектива благодарение на AirView

Вчера на 1ви јуни по втор пат се одржа спортско – рекреативниот настан „Прв до врв“, по...

8 работи кои не сте ги знаеле за соновите

Верувале или не, соновите се една од најмистичните појави кои секојдневно ги искусуваме....

Абе убаво е да ослабнеш, ама…