Категорија: Секојдневие

ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА СПИЕТЕ ГОЛИ!

Неодамна во Америка е направно истражување кое покажа дека помалку од 10 проценти од...

Видео: На бездомник му дале остатоци од пица, од тоа што се случи подоцна ЌЕ ВИ СЕ НАСОЛЗАТ ОЧИТЕ

Неколку млади луѓе направија социјален експеримент за да проверат колку луѓето им помагаат...

ВО БРАК ИЛИ НЕ, ТРЕБА ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ОВА!

КОГА СТИГНАВ ДОМА ТАА ВЕЧЕР ЖЕНА МИ ЈА ПОСЛУЖУВАШЕ ВЕЧЕРАТА, ЈА ФАТИВ ЗА РАКА И РЕКОВ, ИМАМ...

Видео: Новата холандска скриена камера покажа колку мажите се наивни кога станува збор за сексот

Пријателите на еден пица доставувач повикале скриена камера на помош за да се пошегуваат на...

Тајните на луѓето со кафеави очи, за кои и самите не се свесни

Некои истражувања дошле до навистина интересни информации поврзани со луѓето кои имаат...

Видео: Погледнете што ќе и се случи на оваа девојка кога колата ќе и се расипе, во пусто и опасно маало…

Краткиот филм објавен од Vogue India е дел од нивната кампања #VogueEmpower. Приказната е за девојка...

Конечно долгоочекуваниот дует Наум и Андруш! Димитријо сине Митре…

Конечно долгоочекуваниот дует Наум и Андруш! Димитријо сине Митре…...

НАЈСЕКСИ СЕЛЕБРИТИ ТАТКОВЦИ

Без разлика на бурниот живот кој го водат холивудските ѕвезди, тие се нивните најголеми...

ФОТО: Правеле селфи, а не знаеле дека тоа ќе биде последното нешто што ќе го сторат

Трендот на селфи фотографии е мегапопуларен и секој сака да направи што поуникатна...

Што се случува кога на професионален фотограф ќе му дадете „евтин фотоапарат“?

DigitalRev е шоу посветено на фотографијата, а во најновата епизода од серијата „Pro Photographer, Cheap...

Зошто оној кому сме му помогнале сака да нè повреди?

Се сеќавам на нешто што ни го зборуваше старец Порфириј. Тој сакаше да ми објасни како е...

Скандал го тресе Apple: Корисниците масовно го враќаат iPhone6?

Само што скандалот со превиткување на новиот iPhone 6 Plus (#bendgate) замина од очите на јавноста, се...

Денес е Света Петка Петковден – нека е за многу години!

Света Параскева, во народот позната како света Петка. Неа и е посветена црквата во долниот...

Шок за научниците – најден физички доказ дек Бог постои!

На начин кој науката најмногу го познава и признава, со физчки докази и ДНК, најдена е...

Андруш Ангелковски – Устав на Република Македонија (2. Економски, социјални и културни права)

Андруш Ангелковски – Устав на Република Македонија (2. Економски, социјални и културни...

Видео: Мечка на патот Охрид- Кичево

Мечка истрча на патот Охрид – Кичево, јавува Охрид1. На снимката објавена на јутјуб денеска,...

Фото: M&H Цените паѓаааттт се до 99 ден. И над!

Па сега дали паѓаат дали се креваат не се знае  :)  

Видео: Кој вели дека на „Камионџијата“ Андруш не му лежат српските песни!?

Кој вели дека на „Камионџијата“ Андруш не му лежат српските песни!?...

Како да знаете дали сексуално го привлекувате

Говорот на телото е многу погласен од кажаните зборови, така што треба да обрнете внимание...

Стивен Хокинг со прва објава на Фејсбук: Од секогаш се прашував во што е тајната на универзумот…

Најпознатиот физичар во светот, Стивен Хокинг отворил фејсбук-профил на почетокот на овој...