Категорија: Секојдневие

Ги сруши сите рекорди со една фотографија

Џејси Шарки за еден ден собра неверојатни 180.000 лајкови, на фотографија на која што го дои...

Фото: 10 фотографии направени во вистинскиот момент

 

Видео: Распеаниот камионџија со нова песна! Најдобра досега… песната е да ти каже!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=Qxaiur7Wbg4[/tube]

Видео: Прошетка по најопасната патека во светот

Искачувањето на планината Хуа во Кина претставува вистинска адреналинска забава за...

Во 2015 ќе има 12 продолжени викенди и 27 неработни денови!

Од оваа 2014 година остана неполни два месеци. Еден неработен ден за сите граѓани – 8 декември...

На празен стомак сепак најдобро се мисли!

Научници од Универзитетот во холандскиот град Утрехт, направиле три посебни експерименти...

Фото: Кајмакоски со селфи од под туш!

Какво месо се става во McDonald’s сендвичите?

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=PJoMzhStPNk#t=209[/tube]

Видео: Рап ѕвездата Иги Азалеа воопшто не забележа дека панталоните и пукнале, но камерата го забележала тоа! Погледнете го бламот!

Раперката здраво се посрамила на еден настап, кога и се случила непријатност за која воопшто...

„Minions“: Прв трејлер за анимираната комедија

„Despicable Me“ и неговото продолжение беа хитови на боксофисот во времето кога излегоа. Од...

РЕВОЛТИРАНА СКОПЈАНКА: Нарачав палто од „Али Експрес“ – погледнете што добив!

Гордана Максимовска од Скопје, на својот профил на „Фејсбук“ објави фотографии од палтото...

3Д печатач гради куќи од кал во сиромашните подрачја

Скоро милијарда луѓе ширум светот се без покрив на главата или живеат во несоодветни услови....

Фото: Кога бебињата ќе пробаат прв пат лимон

 

Што кога твојот дечко има згодна другарка?

Девојките не сакаат нивниот дечко да е женкар, да има многу бивши девојки, а и многу...

Фото: Овие баби и дедовци буквално се тинејџери! Тие возат ролерки, тротинет, јадат сладолед …

Среќни и весели си лижат сладолед! Си возат ролери како да имаат 16 години браво! Бесплатен...

Запознајте го Борна Чориќ – новата тениска надеж

Кога Борна Чориќ го совлада Надал во Базел, дел од коментарите беа дека 17-годишниот Хрват...

Видео: Ги исплаши, им го прекина сексот во автомобилот, не знаејќи дека внатре не се само дечко и девојка! Погледнете што се случи …

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=IeBSOmxt4bQ#t=171[/tube]

ВИДЕО: ОВА Е НАЈДОБРИОТ ДРЕСЕР НА КУЧИЊА НА СВЕТОТ!

На оваа снимка се гледа дресер кој се грижи за чопор од преку 100 кучиња, и се гледа начинот на...

Скопје понеделнички!

Утрово во центарот на градот, на раскрсницата кај Палома Бјанка …  

ВИДЕО: Интерактивна надгробна плоча апсолутен хит во Русија!

На саемот на погребна опрема кој неодамна е одржан во Москва во понудата се најде и...