Категорија: Секојдневие

ВИДЕО: Позитивен ден во автобус на ЈСП – „Welcome to the bus of Macedonia“

Изгледа несекојдневието во автобусите никогаш не згаснува. За денес ви ги претставуваме...

Трик со карти: Две заљубени карти

За сите љубители на трикови со карти, ќе ви покажеме трик со две означени карти кои...

Rihanna безобразно добра ја прими наградата за модна икона на CFDA наградите

MET галата е Оскарите во модниот свет, а CFDA наградите се нешто како Златните Глобуси, лежерни,...

7 тајни на среќниот човек

Издвојуваме 7 мудрости и тајни на среќниот и успешниот човек:   1. Слобода Не оптеретувајте...

Денес е Св. Константин и Св. Елена! Нека ни е за многу години!

Православните верници денес го прославуваат празникот Св. цар Константин и царица Елена. Во...

100-те најдобри фудбалери на сите времиња

Помеѓу оние кои играле на Светските првенства, двајцата најдобро котирани се Пеле и...

Најпијаната куќа во светот: 70.000 лименки пиво!

Станарот кој живеел во оваа куќа бил познат како тивок во соседството и воедно бил совршен...

Видео: „Прв до врв“ од птичја перспектива благодарение на AirView

Вчера на 1ви јуни по втор пат се одржа спортско – рекреативниот настан „Прв до врв“, по...

8 работи кои не сте ги знаеле за соновите

Верувале или не, соновите се една од најмистичните појави кои секојдневно ги искусуваме....

Абе убаво е да ослабнеш, ама…

„Бразука“ – топката за Светското првенство без маана

Адидас конечно направи добра топка за Светското првенство. Тие по 12 пат ја прават топката и...

Шо ќе го прашате Перо? Прашање од екстерно!

Ги жалиме децата!  Вакво глупо прашање заслужува само глуп одговор!    

Видео: Овој човек на видео го снимил громот кога удрил во него

Следачот на бури, Scott Sheppard ударот со гром го забележал на видео, додека снимал преку...

10 разнежнувачки фотографии од ембриони од животни

Видео: Летачка достава на пица?

Во Индија, ако нарачате пица од Франческо пицеријата, многу брзо летачки објект ќе ви го...

Овие жени не стареат

Не само што не стареат, туку дел од овие жени изгледаат и подобро од порано. Секако, јасно ни е...

Европските метрополи преку ноќ

Секој град си има свој шарм. Убавините може да ги видиме преку дневни прошетки, но и ноќите во...

Пеколот на скопските улици

Ова е многу повеќе од животна приказна, ова е секојдневна борба на многу луѓе. Свеста на...

Што да направите пред да се тетовирате?!

Се прашувате што да направите? Проверете речник! Зашто би провериле? Еве ви неколку...

Видео: Смејте се и Вие заедно со овие слатки 4 бебенца близначиња

Е ова е вистинска среќа, овие дури 4 бебенца близначиња се смејат многу заразно. Погледнете...