Категорија: Секојдневие

Да се наежи човек! Прочитајте …

Дали сте се запрашале зошто ви се јаде чоколадо кога сте тажни?

Дали сте се запрашале зошто ви се јаде чоколадо кога сте тажни? Или зошто некои состојки може...

ВИДЕО: Значи не е можно ова што го прават овие луѓе! Погледнете …

Цели 5 минути гледајте како овие луѓе прават различни неверојатни чуда …  ...

ВИДЕО: Сте виделе ли што всушност ние јадеме??? После ова видео сигурно ќе се замислите што ќе јадете во иднина…

Сигурно никој од нас пред да јаде нешто, не помислува како е тоа направено од што е направено,...

Фото: Која е разликата за време на шопинг помеѓу мажи и жени!?

Нема некоја голема разлика …  

ВИДЕО: Среќа е … кога се појавува црнец во позадина додека збори со дечкото на скајп!

Еее до каде ќе оди ова модерно време! Ти мислиш стварно е дома и те сака,  додека ти вели ми...

ФОТО: Еве каде може да правите АЈВАР! :) Викенд АЈВАР во Леуново! Наше ќумбе, наша шерпа и лажица, наши дрва…

Време е за зимница, време е за традиционалниот Ајвар. На фан страницата на  “apartmani i studija vo...

Скопје=тетрис?

ВИДЕО: АУУ!!! Не постои ваква скриена камера! Му го извадија неговиот орган… Погледнете што се случи

Денешниве скриени камери немаат крај, а и овие двајца другари што цело време си прават еден...

ФОТО: Ова го има само во Гевгелија и ова го може само жена :)

Не залудно има еден муабет: Како паркираат жените??? – По СЛУХ! Изгледа на оваа жена во...

Фото: И после Охрид бил скап! Погледнете колку е една вода на Аеродром Александар Велики…

Ако цело време објавуваме слики со фискални сметки од Охрид, слободно можеме и да се...

ВИДЕО: Само Слаткаристика може за време на концерт да се полие со кофа вода!

Слаткаристика на својата официјална фан страница објави видео од неговиот настап на...

„Ништо не е црно и бело… ВИСТИНАТА Е ВО СРЕДИНАТА“

Под мотото „Вистината е во средината“, во петок на 12 септември, во Универзална сала-Скопје,...

Вистинската причина поради која погрешно ги пишуваат имињата во Старбакс

Сепак постоело причина зошто погрешно го пишуваат вашето име во Старбакс…  ...

Црвен крст на град Скопје организира 6-та по ред голема крводарителска акција во соработка со Амбасадата на САД

Црвен крст на град Скопје по шести пат организира крводарителска акција во соработка со...

Официјално е потврдено: Кралската двојка го очекува своето второ дете

Кејт Мидлтон е повторно бремена! Вчера, во јавноста стигнаа официјални вести дека принцот...

ВИДЕО: Скопјанка се соочи со смртта – изведе спектакуларен банџи скок

Теа Колевска (23) од Скопје е една од ретките Македонки кои извеле банџи скок на едно од...

Келнер во Дубаи: Зимаш бакшиш – даваш отказ!

Излегувањето во клуб во Дубаи отприлика изгледа вака : торта за 33 $, шест-литарско шише Cristal ...

Фото: Кутија за прстен која ќе ги смени запросувањата засекогаш!

Иновативноста доаѓа и на полето на запросувањето, не станува збор за некои посебни...

ВИДЕО: Ова бебе од 16 месеци плива како возрасен! Погледнете …

На возраст од 16 месеци бебињата едвај одат стабилно, така што секоја друга физичка активност...