Категорија: Секојдневие

Видео: Конечно нова песна и нов спот на незаменливиот Слаткар заедно со Тајзи и Ферус! Погледнете го новиот летен хит …

Како и секогаш интересна песна, интересен спот на Слаткар заедно со Тајзи и Ферус. Спотот е...

ВИДЕО+ФОТО: Љубовна телефонска говорница во Њујорк

Еден креативен Њујорчанец, Мет Адамс, сакал да направи промена во секојдневието и му текнало...

ФОТО: Кога фудбалерите биле дечиња

Најдете го натрапникот :) Извор: Република

11 куќи како од бајките

Кој не посакал бар еднаш во животот да живее во куќа како од бајките? Во светот има луѓе кои...

Интересен тест со орхидеи кој го открива вашиот карактер

Според психолозите, формите и цветовите кои ви се допаѓаат, ги откриваат вашите карактерни...

Видео: Шамар на прва средба…

Се сеќавате на видеото „Прв бакнеж“? Да да, сите го паметиме она преслатко видео кога две...

Видео: Вистината зад Фејсбук и лајковите

Социјалните мрежи станаа се, само не за дружење. Ова видео ќе ни ја прикаже тажната вистина...

Фото: Среќа е … кога ќе ги видиш заедно чекирани Зоран Заев и Никола Груевски :)

Зоран Заев се чекираше на неговата фан страница со премиерот Груевски во Клубот на...

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones, но на големо разочарување на фановите, не...

Видео: Ауууу!!! Погледнете како овој мангуп ги собира девојките во Lamborghini без да им прозбори!

Такво е модерното време, скапа кола и се е можно. Погледнете го ова видео и се ќе Ви стане...

Тажната приказна зад новата фризура на Роналдо

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо е познат и по своите бројни...

Црвениот крст ќе додели пехар за младинците од општинските организации

Во рамките на Црвен крст на Република Македонија веќе 16 години функционира програмата...

Видео: Како да успиете слон?

Можеби знаете да успиете бебе, но дали знаете да успиете слон? Оваа жена тоа го може со помош...

Каква девојка си според месецот во кој си родена

Јануари Дамите родени во јануари се сериозни и конзервативни, но и многу амбициозни. Но,...

Видео од птичја перспектива – Жељко Јоксимовиќ ја наполни арената Филип II

Во саботата на 21 јуни Жељко Јоксимовиќ го имаше својот најголем концерт досега во...

Видео: Смеење до солзи! Погледнете како овие девојки се бакнуваат со вистински мајмуни :)

Во ова смешно видео Среќа е … да се бакнуваш со вистински мајмуни! Целта на ова видео е...

Фото: Што ли прави овој Поп во една од Mozzart кладилниците во Скопје? Среќа ли е, благослов или сепак се клади??? Погледнете!!!

  Сите знаеме дека е во тек Светското првенство во фудбал 2014 во Бразил. Цел свет гледа фудбал,...

Фото: Да и ова го има во Скопје!!! Девојка дотерана на штикли вози голем мотор! Погледнете…

Браво за оваа храбра девојка, ем она јака од глава до петици, ем мотор јак, ем нема кој не се...

ВИДЕО: Експеримент со идентични близнаци

Велат дека оној кој џвака мастика, остава полош впечаток од оној кој не џвака. Затоа,...

Тајната на Cindy Crawford за младешкиот изглед

Cindy Crawford има скоро 50 години, а изгледа одлично. Знаеме дека една од нејзините тајни за...