Категорија: Секојдневие

Денеска е Петровден – за многу години!

Православниот празник – Петровден, се одржува секоја година на 12 јули. Празникот е...

Фото: Кавадаречка направија!? Одмор на Кавадаречки начин, сред лозје …

Време е малку и да се насмееме. Браво за оваа девојка сликана во тиквешието во сред лозје...

Фото: Среќен пат! 120 денари патарина Скопје-Велес, нови цени на патарините низ Македонија!

Согласно Одлуката на Владата на Р.Македонија, објавена на 10.07.2014 год. во Службен весник, која...

Фото: Невидена работа!!! Хеликоптерот во Струмица гори, тој си прави селфи!

Старата поговорка „Да му умре козата на комшијата“ може да му носи вода на ова ”...

Видео: Бразилецот Нејмар се расплака на првото обраќање во јавноста по повредата!

Бразилецот Нејмар го имаше првото обраќање во јавноста по повредата поради која го пропушти...

Билборди трансформирани во креативни домови за бездомници

Иновативен архитектонски дизајнерски тим од Словачка излезе со брилијантна идеја како да...

Видео: Среќа е … да се спасите!? Ваква скриена камера може да има само во Русија … Погледнете!

Руска скриена камера, каде што овие момци прават сценарио во кое пред случајни минувачи...

Како Светското и го смени животот на оваа навивачка?

Веројатно кога решила да оди на Светското првенство во Бразил, не ни помислин дека тоа ќе и...

Тест на личноста на Др.Хаус

На интернет може да се најдat мноштво тестови со кои  дефинираме каква личност сме. Тестот на...

Emma Watson е именувана за амбасадор на добрата волја на Жените на Обединетите Нации

Одделот на Обединетите нации кој се залага за родова еднаквост и еманципирање на жената ја...

Идол на велосипедистите – Скопје виа Белград за 15 часа

Горан Кузмановски од клубот Е.Б.Т.С. е новиот идол на велосипедистите. Пред неколку дена...

Видео: Направено е првото видео од местото каде се одржува венчавката на НОВАК И ЈЕЛЕНА

Направено е првото видео од местото каде се одржува венчавката закажана за денес и утре, а...

Уште еден холивудски пар има новости, Ryan Gosling и Eva Mendes очекуваат бебе!

Актерите кои играа родители во драмата од 2012 година The Place Beyond the Pines и официјално е потврдено...

Фото: Нејмар ги предвиде 7те гола на Германија…

25 работи кои се подобри од вежбањето!

Ова е тотален погодок за вас, доколку сте личност која не сака вежбање. Или трчање. Или какво...

ВИДЕО: Германскиот јазик во споредба со другите јазици

Тажни сте поради тоа што Бразил вчера изгубија? Ова дефинитивно ќе ви го подобри...

Фото: Еве зашто Бразил изгубија од Германија …

Легендарното дуо го достигна врвот на средбата Бразил-Германија – еве ги смешкиte на Панчев и Калински

Легендарното коментаторско дуо, Дарко Панчев и Златко Калински повторно ја насмеа...

Видео: Пародија на Аргентинците за повредата на Нејмар

Фудбалското ривалство меѓу најсилните Јужно Американски држави, придонесе за две различни...

Погледнете како заплака овој слон, кога беше ослободен после 50 години тортура!

Слон кој откако бил земен од дивината како бебе, бил во окови 50 години. Имал повеќе од 30...