Категорија: Секојдневие

11 начини како да го употребите неверојатното кокосово масло

Сакате еден производ кои ќе може да го користите за се? За косата, кожата, ноктите? Тоа е...

Синот на Бекам во светот на модата

15-годишниот син на Бекамови, Бруклин, го имаше своето прво модно деби во магазинот „The Man About...

Како Мислешевци го пречекаа Даниел Кајмакоски

   

Ноќното небо, какво што не сте го виделе до сега!

Сите сакаме да уживаме во магичното небо ноќе кога е ведро и исполнето со ѕвезди, но знаете...

Заврши серијата „Како ја запознав мајка ви“

Последната епизода, ги потврди теориите на многумина кои велеа дека мајката во серијата...

Ждрепката заврши! Со кого ќе игра Металург, а со кого Вардар во четвртфиналето на ЛШ?

Пред 15 минути во Виена се одржа ждрепката за четвртфиналните двојки во Лига на...

Правилата се создадени за да се прекршуваат!

Овие фотографии се наменети за оние кои барем еднаш во животот ги прекршиле правилата –...

Видео: Течност, во исто време мрзне и врие?

Доволно е да имате познавања од физика и хемија, па оваа појава да не ве изненади....

Видео: Во соблекувалните по победата на Металург!

Без коментар… [tube]http://www.youtube.com/watch?v=YUn55YINQas[/tube]

Ајде, ајде Вардаре!

Пред неколку минути заврши натпреварот помеѓу Вардар и Хамбурg. Македонија за прв пат во...

Видео: Тригодишна верзија на Бијонсе

Сите се раѓаме со некаков талент, но кај малава тој е очигледен дури и на две годишна возраст....

Металург – поштено „плескање“ дома, ама и во гости!

Мелем за очи беше денешниот натпревар на РК Металург на гости во Данска, против Колдинг. РК...

Која принцеза од Дизни сте?

  Одберете си ја вашата омилена принцеза и прочитајте ги карактеристиките кои ве...

Волонтерите од Црвениот крст го одбележаа Часот на планетата земја во Скопје

  Вчера, во периодот од 20:30 до 21:30 часот, со исклучување на уличното осветлување на плоштадот...

Фото: Ова не е папагал

Не, ова не е папагал, ова не е Scarlet Macaw. Ова е уметност. Ова е жена покриена во body paint и тоа многу...

Видео: Axe го носи мирот во светот (најдобра реклама за 2014)

Иако нема некоја посебна поврзаност на Axe со приказните кои ги гледаме на рекламава и...

Трогателно видео: Глува жена прв пат слуша звук по 40 години

Замислете го чувството 40 години од животот да немате чуено ниту еден единствен звук. За  Joanne...

Синот на Ферги ѝ посакува среќен роденден на својата мајка

Џош Духамел постираше прекрасна слика на Инстаграм од неговиот 7 месечен син Аксл Џек, кој ѝ...

Ема Вотсон блескаше на премиерата на нејзиниот нов филм

На премиерата на нејзиниот нов филм „Noah“ во Берлин и Њујорк,  Ема Вотсон тотално блескаше...

ВИДЕО: Селена Гомез со инспиративен говор

Селена Гомез го отвори своето срце пред толпа млади луѓе на овогодинешниот We Day – настан...