Категорија: Секојдневие

А што ако?

Што ако денес наместо да ја ставите маската на „хејтер“ едноставно се насмеете? Ете така,...

Видео: Ова не сакате да ви се случи во теретана!

Ако баравте причина зошто да не одите на вежбање, еве ви една. Може некој да ја остави лентата...

(18+) Хрватските фудбалери голи на базен во Бразил

Иако на отварањето загубија од репрезентацијата на Бразил, на фудбалерите на Хрватска не им...

Смешни разлики помеѓу мажите и жените

Брак – Жената се мажи за маж, очекуваjќи тој да се промени со годините, но тој никогаш не се...

Еволуцијата на невестинските фризури

Ова е дефинитивно периодот на свадби! Погледнете ги најпознатите невестински фризури од...

3 природни начини за заштита од комарци

Комарците се можеби најлошата страна на летото, ако не научиме како да се справуваме со нив....

Видео: Како звучеше Сао Паоло кога Бразил даде гол

Јасно е зашто улиците се празни, Бразилците се или на стадион или пред малите екрани да го...

Видео: Нешто најнеочекувано ќе се случи на оваа венчавка

Gary и Tracy Richardson додека ја планирале својата свадба, сакале да вметнат нешто уникатно. Тоа и го...

Фото: Слатки животинчиња, со уште послатки насмевки!

Има ли нешто поубаво од насмеано лице? Знаете што е поубаво? Слатки животинчиња, со уште...

17 најлуди моменти од свеченото отварање на Светското првенство во фудбал

Оле, оле, Светското започна! Големото отварање вчеравечер во Бразил, беше се, само не досадно....

Мајкл Џордан стана милијардер

Според Форбс, Мајкл Џордан е сега милијардер поради зголемување на својот удел на Charlotte...

Видео: Џенифер Лопез танцува зад сцената на Светското првенство во Бразил

Џенифер Лопез беше дел од отварањето на Светското првенство во фудбал во Бразил. Изгледаше...

Видео: Проблеми на девојки со големи гради

Тежок е животот на девојките со големи гради, само они ова ќе го разберат… :)...

Видео: Најдобрата реклама за Светското во Бразил

McDonalds сними реклама со талентирани фудбалери од 7 до 77 години која дефинитвно ќе ве остави...

Каде може да пиете најефтино пиво?

Пивото е како создадено за топлите летни денови, но ако ожеднете во Осло, размислете пред да...

Секси причини за да го гледате Светското првенство во фудбал

Има ли човек кој не гледа Светско? Добро да, може некои жени, но затоа сме тука на тие жени да...

RAPSODY PARTY караванот тргна од Зеница, Бања Лука, Сараево, продолжи во Нови Сад, Белград, Крагујевац, Ниш – а на 16.06 доаѓа кај нас во Скопје !!! – Бидете дел !!!

  ГОЛЕМА ЗАБАВА ЗА ПОТСЕТУВАЊЕ НА АПСОЛВЕНТСКАТА ЕКСКУРЗИЈА, И ЗАГРЕВАЊЕ ЗА НАЈЛУДОТО...

ВИДЕО: Најмладиот багерист во Македонија доаѓа од Струмица- 4 годишно момче управува како професионалец

Детенцето од село Свидовица – Струмица,  кое најверојатно нема повеќе од четири години,...

Видео: Фудбал со огнена топка во Индонезија

Некаде се игра фудбал, да, со огнена топка. Чудно звучи, но доказот не лаже. Всушност, овие...

10 мудри мисли од мажите за жените

1. “Ако жените не постоеја, сите пари во светот ќе изгубеа секаква смисла.” –...