Категорија: Секојдневие

Видео: Директорот на Гугл скокна од работ на вселената, од височина од 42 километри …

Извршниот директор на Гугл, 57 годишниот Алан Јустас вчера скокнал од височина од 42 километри...

Видео: Интервју со легендарниот камионџија Андруш: Јас сум доктор!

Со својот глас и песни Македонецот Андруш Ангелковски стана преку ноќ популарен, ширејќи...

Фото: Натрупа над половина метар снег – погледнете како изгледа Кожуф во моментов

На Кожуф наврнаа нови 35 сантиметри снег и заедно со тој од вчера, на ски центарот веќе има...

Видео: Све за љубав на бугарски начин!

Бугарија е се е можно! Прво почнаа да се расправаат, па на крај почнаа и да се тепаат …...

Фото: Ново!!! Милка чоколадо со Ајвар!

И благодариме на Милка за ваквиот потег, популарниот традиционелен македонски Ајвар, одсега...

Видео: Интересно несекојдневно навивање на „комитите“

На последниот натпревар на македонсиот вицепрвак кој славеше над српскиот шампион...

Не заборавајте, стрелките на часовникот од 3, ќе треба да ги вратите на 2 часот!

Бирото за метрологија на Република Македонија соопштува дека согласно Законот за сметање...

Секој шести маж се депилира

Секој шести маж на возраст од 16 до 24 години редовно се депилира. Околу 12 проценти од нив ги...

Видео: Зашто си ме мајко родила!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=Ui-bqjnMrGQ[/tube]

Фото: Ако баба ми имаше Инстаграм!

Видео: Погледнете за само 20 долари од кај успеа да скокне и да го сними својот неверојатно храбар потфат

На YouTube е објавено видео снимено во Јамајка во кое еден млад човек скока од платформа висока...

Видео: Му се качи врз автомобил на сред пешачки! Еве зошто Русите имаат камери во своите автомобили

На интернет има премногу снимки од руските автомобили, а многумина се прашуваат зошто секој...

Земјата ќе биде во потполен мрак цели 3 дена овој декември!

НАСА ги потврди трите дена на потполен мрак кој ќе следуваат на 21, 22 и 23 декември оваа година!...

ФОТО: Среќа е … првиот снег во Македонија! Погледнете во кој град падна првиот снег …

Иако врнежи имаше на планините, прва градска средина каде завеа снег, сепак е Кратово. Еве...

Видео: Ова 12 годишно дете ќе биде новиот Џордан!

12 годишниот Џулијан Њумен напорно тренира за да стане врвен кошаркар, нешто што одамна му го...

Колку долго можете без секс?

Претставничките на понежниот пол можат да издржат околу 2 месеци без секс, но за разлика од...

Вежби за подобар секс

Експертите велат дека за одлична забава под чаршавите треба да бидете подготвени како...

ФОТО: Ова е новиот паркинг во Дојран!

  Фотографиите се превземани од Фејсбук  

Фото: Новата резиденција на оскаровката Џенифер Лоренс

Ѕвездата на „Hunger Games“, Џенифер Лоренс ја заврши потрагата по нова куќа. Според  E! News...

ФОТО: Понекогаш природата прави неверојатни нешта! Погледнете!

Додека се трудиме што повеќе споменици да изградиме, или пак барокни згради и кој знае уште...