Категорија: Секојдневие

Генијалната Фрида за Гучи пролет/лето 2014

Креативниот директор на модната куќа Gucci, Frida Giannini уште еднаш ја докажа својата генијалност...

Кина и сè е можно…Буквално!

Според информациите кои можат да се прочитаат под фотографијата на лименката, таа е...

13 најубави универзитетски згради низ светот

Сали за предавање на височина од која ќе ви се сврти во умот, библиотеки со стаклени покриви,...

Фестивал на лимоните во Ментон, Франција

Секоја година, градот Ментон, наречен „Cité des Citrons“ (град на лимоните) го слави овој локален...

ФОТО: Неочекувана поларна светлина во Велика Британија

Аурора бореалис, или поларна светлина, неочекувано се појави во неколку делови на Велика...

Сара Џесика Паркер со своја линија на чевли

Carrie Bradshaw е дел од минатото, а љубовта кон чевлите е вечна. После една деценија, од кога ја...

Сон под ѕвездено небо

Уникатно чувство како да спиете под отворено небо, а убавината е дека нема комарци. Уникатно...

Сите тоалети на Angelina Jolie на Оскарите од 1986-2014

Дали сте знаеле дека Angelina Jolie за прв пат се појавува на доделувањето на Оскари во далечната...

Job Fair – вашата шанса за вработување е веднаш зад аголот!

Бордот на Европски Студенти по Технологија – БЕСТ Скопје, во коорганизација со...

И лавовите сакаат гушкање

Со восхит и со страв гледаме на дивите мачки. Убави како нашиве домашни, но далеку поопасни....

Кое е првото селфи?

Што мислите, кога е направено првото селфи? Во 90тите години со некоја Кодак камера или...