Категорија: Шоу-бизнис

Кој ќе го замени Paul Walker?

Ќе биде ли заменет со неговиот брат Коди Вокер или со компјутерски генерирани ефекти, во...

Кети Пери им купи автомобили на нејзините асистенти

Како што пренесува магазинот „Daily Star“, пејачката очигледно се чувствува дарежливо, па им...

Хамилтон скока од среќа: Никол конечно кажа ДА!

Упорноста на Луис Хамилтон да се ожени со преубавата Никол Шерцингер конечно му го донесе...

Angelina Jolie за прв пат на филмското платно со својата ќерка

Во новиот филм на Angelina Jolie, Maleficent, се појавува нејзината ќерка Vivienne, а причината за тоа е ...

Омилените лажливки со групно селфи

Целата екипа на популарната серија Pretty Little Liars, вчера на истото место како познатото селфи на...

Тејлор Свифт ѝ се налути на Селена Гомез поради Џастин Бибер!

Како што велат многумина, Тејлор е згрозена поради тоа што Селена и Џастин се повторно...

“Happy” на Фарел Вилијамс во една поинаква изведба

Ведрата и заразна песна на Фарел, која сите не прави среќни стана голем хит, а потврда за...

Миранда Кер е новото заштитно лице на „Wonderbra“

Минатата година, Миранда Кер „ги откачи“ своите ангелски крила, велејќи дека ѝ здосадило...

Ексклузивно интервју со Барак Обама

Хумористично интервју помеѓу претседателот на САД Barack Omaba и ѕвездата на трилогијата Hangover, Zach...

Вивијан Вествуд со одлични совети за среќен живот

1. Сакај го невозможното! „Крени ја главата над сите останати. Никој не ми рекол дека ќе бидам...

Жената која заработува по 600 долари секоја секунда !

Најбогатата жена во светот се вика Џина Рајнхарт. Според магазинот “Best Business Review Weekly”,...

Која е оскаровката Лупита?

Освојувајќи го Оскарот за најдобра актерка за споредна улога, 31-годишната Lupita Amondi Nyong’o...

Сите тоалети на Angelina Jolie на Оскарите од 1986-2014

Дали сте знаеле дека Angelina Jolie за прв пат се појавува на доделувањето на Оскари во далечната...