Категорија: Шоу-бизнис

Фото: Моминската вечер на Ким на Ајфеловата кула

Семејството Кардашијан/Џенер, заедно со нивните најблиски пријатели ја поминува оваа...

Фото: Плетенки до задникот, Бјонсе вика – зошто да не?

Новиот стајлинг, Бјонсе го дебатираше вчеравечер на 21ви мај во Њу Јорк, на излегување со...

Рејчел Билсон е бремена!

Познатата актерка, која сите ја паметиме по улогата на Самер во серијата Округот Оринџ, го...

Фото: Cristiano Ronaldo гол на насловната на шпанскиот Вог

Иако Вог ни е познат по брендираната облека, скапиот накит, најдобро облечените селебрити,...

Бјонсе и Џеј Зи со акционен трајлер за нивната турнеја On The Run

Колку холивудски ѕвезди може да собереш во еден трајлер, ама не за филм, туку за турнеја? Епа...

Новиот луксузен еколошки стан на Леонардо Ди Каприо

Додека обичните смртници витминот Ц го конзумираат преку исхраната, некој, како на...

ФОТО: Славни парови кои се облекуваат идентично

Која е тајната на долгата љубов помеѓу славните парови? Да ги делат своите мислења? Да ги...

Фото: Ким Кардашијан позира пред цветниот ѕид

Идната невеста и мајката на 10 месечната Норт, Ким Кардашијан, како поклон за Денот на мајката...

Модата на 67-от Кански филмски фестивал

Канскиот филмски фестивал е еден од најгламурозните настани на годината, особено кога се...

Видео: Сестрата на Бијонсе го тепаше Џеј Зи во лифт поради Ријана

Американскиот таблоид портал TMZ oбјави снимка од Соланж, помалата сестра на Бијонсе, како...

Џенифер Анистон повеќе не изгледа како порано!

Веруваме дека не постои некој кој не се восхитувал на прекрасната коса на Џенифер Анистон....

Koj(a) e всушност Кончита, победникот на Евровизија?

Погледнете како Том Нојвирт, односно Кончита Вурст, изгледа без брада и шминка. Оваа музичка...

Ѕвездите во креативни изданија на Мет Галата

Во понеделникот вечерта на 5ти мај, во Metropolitan Museum of Art се одржа годишната гала на  Costume Institute,...

Брилијантната Кристина Јенг си заминува од Вовед во анатомија

Вовед во анатомија во наредната сезона останува без брилијантната докторка Кристина Јенг,...

Смешни факти за познатите личности

Славните ѕвезди нѐ забавуваат со своите секојдневни испади и скандали во јавноста, но уште...

Како би изгледале славните кога би биле обични луѓе

Danny Evans е уметник од Њу Јорк, кој со помош на фотошоп ги претстави ѕвездите во едно поинакво...

ФОТО: Ријана е вистинска убавица на нејзината најнова фотосесија

Познатата пејачка од Барбадос, Ријана, неодамна беше во Бразил и ја направи фотосесијата за...

Ријана на насловна страница на бразилскиот Vogue

Ријана е толку прекрасна, што ќе се појави на не една, туку на две насловни страници на...

Црвениот тепих на MTV Movie Awards 2014

MTV филмските награди се оджаа во Лос Анџелес, вчеравечер на 13ти април во Нокиа Театарот....

MTV филмските награди 2014: The Hunger Games ги собраа наградите!

MTV во уште една забавна и лежерна атмосфера, ги додели овогодинешните филмски награди...