Категорија: Шоу-бизнис

Која е Daenerys Targaryen – мајката на змејовите?

Фановите на Game of Thrones добро ја знаат златокосата Daenerys Targaryen, нашата омилена Khaleesi. Успеа од лик...

Омилената Jennifer Lawrence речиси гола во новиот X-man

Новиот “X-Men: Days of Future Past” го споменавме во најочекуваните филмски продолженија за 2014, а...

Синот на Бекам во светот на модата

15-годишниот син на Бекамови, Бруклин, го имаше своето прво модно деби во магазинот „The Man About...

Ема Вотсон блескаше на премиерата на нејзиниот нов филм

На премиерата на нејзиниот нов филм „Noah“ во Берлин и Њујорк,  Ема Вотсон тотално блескаше...

ВИДЕО: Селена Гомез со инспиративен говор

Селена Гомез го отвори своето срце пред толпа млади луѓе на овогодинешниот We Day – настан...

Сите изведби на Даниел Кајмакоски на супер финалето на Х Фактор

Фаворитот уште од аудициите, нашиот Даниел Кајмакоски е апсолутниот победник во првата...

Кој ќе го замени Paul Walker?

Ќе биде ли заменет со неговиот брат Коди Вокер или со компјутерски генерирани ефекти, во...

Кети Пери им купи автомобили на нејзините асистенти

Како што пренесува магазинот „Daily Star“, пејачката очигледно се чувствува дарежливо, па им...

Хамилтон скока од среќа: Никол конечно кажа ДА!

Упорноста на Луис Хамилтон да се ожени со преубавата Никол Шерцингер конечно му го донесе...

Angelina Jolie за прв пат на филмското платно со својата ќерка

Во новиот филм на Angelina Jolie, Maleficent, се појавува нејзината ќерка Vivienne, а причината за тоа е ...

Омилените лажливки со групно селфи

Целата екипа на популарната серија Pretty Little Liars, вчера на истото место како познатото селфи на...

Тејлор Свифт ѝ се налути на Селена Гомез поради Џастин Бибер!

Како што велат многумина, Тејлор е згрозена поради тоа што Селена и Џастин се повторно...

“Happy” на Фарел Вилијамс во една поинаква изведба

Ведрата и заразна песна на Фарел, која сите не прави среќни стана голем хит, а потврда за...

Миранда Кер е новото заштитно лице на „Wonderbra“

Минатата година, Миранда Кер „ги откачи“ своите ангелски крила, велејќи дека ѝ здосадило...

Ексклузивно интервју со Барак Обама

Хумористично интервју помеѓу претседателот на САД Barack Omaba и ѕвездата на трилогијата Hangover, Zach...

Вивијан Вествуд со одлични совети за среќен живот

1. Сакај го невозможното! „Крени ја главата над сите останати. Никој не ми рекол дека ќе бидам...

Жената која заработува по 600 долари секоја секунда !

Најбогатата жена во светот се вика Џина Рајнхарт. Според магазинот “Best Business Review Weekly”,...

Која е оскаровката Лупита?

Освојувајќи го Оскарот за најдобра актерка за споредна улога, 31-годишната Lupita Amondi Nyong’o...

Сите тоалети на Angelina Jolie на Оскарите од 1986-2014

Дали сте знаеле дека Angelina Jolie за прв пат се појавува на доделувањето на Оскари во далечната...