Категорија: Шоу-бизнис

Бидете слободни и свои – Најлудите и најинспиративни цитати од Хелен Мирен

„Јас сум тип на личност кога се облекува во продавници за половна облека и отвара шише скап...

Интимна церемонија – Најпосакуваната оскаровка застана на лудиот камен

Една од омилените актерки во Холивуд го кажа судбоносното „да“. Оскаровката Џенифер Лоренс...

Шарлот од серијата „Сексот и градот“ која сцена и била најтешка и најужасна за снимање

Серијата „Сексот и Градот“ беше емитувана пред 15 години, а денес е една од најпопуларните и...

Никол Шерзингер е повторно заљубена – ОВА е нејзиниот 7 години помлад дечко

Дефинитивно ќе се сложите дека е навистина многу згоден Убавата пеачка и поранешна членка...

Меланија Трамп ја накити Белата куќа: Погледнете го раскошот и сјајот!

Меланија Трамп неодамна призна дека уште од летото започнала да ги планира божиќните...

Пејачот Џон Бон Џови отвори ресторани во кои се служи бесплатна храна за сиромашните

Пејачот Бон Џови им помага на луѓето на кои помошта им е најпотребна. Тој ја отвори...

Легендарната Твиги ги осуди Кардашијан: Поради нив денес девојките изгледаат пластично, тие се лош пример

Уште еден во низата напади на сестрите Кардашијан. Прочуената манекенка ги обвини дека...

Тајната формула на беспрекорниот изглед на Салма Хаек

Само една навика прави нејзината линија да биде перфектна Врз основа на нејзиниот изглед,...

Доделување на музичките награди во Лос Анџелес: Модните избори на познатите дами предизвикаа бурни реакции!

Оваа година доделувањето на американските музички награди е одржано во Лос Анџелес, каде...

„И во своите 80-ти се чувствувам како да имам 20“ – Џејн Фонда сподели интимни детали од својот живот

Во интервјуто кое го даде за Daily Mail, Џејн Фонда искрено одговори за својот пристан кон...

Само седум месеци по раѓањето на првото дете, Меган Маркл е повторно бремена

Меган Маркл и принцот Хари наводно го чекаат своето второ дете, а веќе имаат смислено и име....

Кој би рекол дека наполни 58 години: Благодарение на ваквиот појадок, Мег Рајан има совршена линија!

Таа изгледа подобро од кога било.. Мег Рајан наполни 58 години, а многу помлади девојки и...

Шерон Стоун со порака до девојките: „Вашите гради не се мерило за сексапил“

Освен што важи за една од најубавите дами кои некогаш жареа и палеа во Холивуд, таа поседува...

Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна икона во 2019: Еве и зошто! (ФОТО)

Продажбата на парчињата облека кои ги носела војвотката, се зголемиле за 200...

Непознати детали од филмот „The Notebook“ за кој сѐ уште се зборува

Што всушност се случувало зад камерите за време на снимањето на филмот Мегапопуларниот филм...

Како Ана Винтур стана најмоќната и најугледна жена во светот на модата

Таа важи за исклучително силна и непоколеблива жена која успеала да го промени модниот свет...

Како изгледаа познатите личности на доделувањето на МТВ наградите? (ФОТО)

Некои модни комбинации се на границата да добриот вкус. Овогодинешното доделување на МТВ...

Топ 10: По сите естетски параметри ова се најубавите жени во светот! (ФОТО)

Овие дами се најблиску до совршенство: Кара Делевињ 89.99% Кети Пери 90.08% Натали Портман 90.51%...

Екстравагантна забава и раскош – Кендал Џенер го прослави својот 24-ти роденден

Кога Кендал Џенер слави роденден, тоа го прави со голем спектакл Манекенката Кендал Џенер...

Дали е ова најстрашната маска во историјата? – Хајди Клум шокира со овогодинешниот избор

Познатата манекенка која важи за кралица на Halloween, поради нејзините костими кои секогаш се...