Категорија: Видео

Видео од неверојатниот процес на градење на брод за крстарење

Бродовите за крстарење може слободно да кажеме дека се градови кои пловат. Но како се гради...

10 чудни трикови за коса, кои секоја жена мора да ги знае

Косата е важен дел од изгледот на секоја жена. Безразлика колку сте добро средени, доколку...

Ова е натпреварувачот на „Америка има талент“ кој ја шармираше Хајди Клум и го доби престижнато златно дугме

Sal Valentinetti е 20 годишник, доставувач на пица од Лонг Ајленд, кој ја шармираше публиката и го...

Што може жена да ти направи: Турски навивач го искрши телевизорот и лап топот

Една Турчинка решила да се пошегува со својот сопруг во текот на натпреварот меѓу Турција и...

Дали повеќе ви работи десната или левата мозочна хемисфера? Дознајте со овој брз тест од 1 минута

Левата е научната, логичната, а десната страна е креативната и имагинативната. Која сте вие?...

Абе маче, рачунам колку кошташе нашата свадба, и изгледа јас тебе сум те земал од љубов!

Ново од Тошо Малерот: Абе маче, рачунам колку кошташе нашата свадба, и изгледа јас тебе сум те...

Видео за луѓето кои не сакаат мачки: „За да засакате мачка, треба да живеете со мачка.“

Се смета дека постои поделба на луѓе кои сакаат мачки и луѓе кои сакаат кучиња. Всушност...

Red Hot Chili Peppers се соблекоа во караоке шоуто на Џејмс Корден

Уште едно забавно видео од караоке шоуто на шоуменот Џејмс Корден.  Овојпат рок бендот Red Hot...

Ретко промотивно видео за туризмот на Македонија од далечната 1975 година

Ретко промотивно видео за Македонија од далечната 1975 година, во кое се прикажува најјужната...

ВИДЕО: Британија со спектакуларна парада го обележа 90тиот роденден на Кралицата Елизабета II

Британија со голема парада го обележа службениот роденен на Крализата Елизабета Втора. Таа...

Погледнете како се вози на кружен тек во Скопје

И покрај поставените сообраќајни знаци низ Скопје, возачите се уште не научија како треба да...

Погледнете го скечот на К-15: ”Крај на школската година” 

Цацко е професор, а Тошо малерот ученик. Како тоа изгледа во скечот насловен ”Крај на...

Трикови во кујната, од кои и искусните готвачи може да научат нешто! (ВИДЕО)

Човек учи додека е жив, па така дури и искусните готвачи може да научат нешто од овие трикови....

Зошто Барак Обама е најкул претседател? Гостувањето кај Џими Фалон ќе ви разјасни…

Барак Обама во повеќе наврати се покажа како најкул претседател што Америка некогаш го...

Марјан Ѓорѓиевски – Фази од животот: Ми се мажат сите другарки …

Повелете ново видео од Марјан. Во денешниот стенд-ап главна тема се фазите од животот.

Ја прашаа што мисли за забраната за пушење цигари, а нејзиниот револтиран одговор стана хит во регионот

Воведувањето на законот за забрана за пушење на сите јавни места деновиве е жешка тема во...

ВИДЕО: Преслатка хаска не го пушта детето да стане од кревет

Преслатка хаска не го пушта детето да стане од кревет, иако е утро и е време за во школо.

Кратко видео од почетокот на настапот на Дејвид Гета

Синоќа се одржа Skopje Calling, каде што настапија светските диџеи Робин Шулц и неверојатниот...

Можете да замислите, Тошо Малерот во аптека во Автралија … 

Тошо Малерот со ново видео од Австралија. Овој пат тој се наоѓа во аптека и бара лекови....

Погледнете како се одвива сообраќајот во Скопје, снимено од еден моторџија

На YouTube каналот Macedonian Rider  беше објавено 11 минутно видео кое е снимено од моторџија....