Категорија: Видео

Кајли Џенер сними два кратки филма: Кој кого фати во кревет?(ВИДЕО)

Кајли Џенер е зависна од Снепчет и ја искористи апликацијата да креира, досега, два кратки...

Видео: Мистер Бин и Св. Валентин

Ликот на вечно неразбраниот Мистер Бин и ден денес засмејува милиони лица ширум светот, иако...

Имало бетер од Мурињо: Тренер доби исклучување, па го водеше тимот од покрив на стадион

Никарагванскиот фудбалски стручњак Серхио Рамирез го привлече вниманието на светската...

ЛЕГЕНДА: ОД СВ. ТРИФУН И СВ. ВАЛЕНТИН СЛАВИ ЃУРЃОВДЕН, А ЗА СВ. ВАЛЕНТИН СИ ПОДАРУВААТ ПОДАРОЦИ СО ДРУГАРИТЕ…

Во последните неколку години секој 14 февруари има расправи за тоа кој празник треба да се...

Видео: Оваа мачка знае како се јаде!

Оваа мачка знае како се јаде …     My weekends be like… Posted by Radio One Lebanon on Saturday, February 13, 2016

Трогателно видео од УНИЦЕФ со силна порака за децата бегалци

Станува збор за анимиран филм кој не раскажува вообичаената приказна со среќен крај....

Видео: Цел живот погрешно сте го кршеле Тоблероне чоколадото! Погледнете како треба …

Ова легендарно чоколадо е дизајнирано на таков начин, поради една сосема посебна причина. Сè...

Видео: Вакво вртење на шипка не сте виделе досега!

Од нејзиното вртење на шипка, ќе ви се заврти во умот! Анастасија Соколова со своите...

Видео: Неоткриен талент од Македонска Каменица – млад тамбураџија свири волшебно

Васко Симоновски е талентираното момче од рударското гратче Македонска Каменица кое...

Кога странец прави видео за Македонија тоа изгледа вака феноменално

Mateusz Kanownik е студент по кинематографија кој има само 20 години. Toj неодамна со своето друштво...

ВИДЕО: Овие трикови може да ви се најдат на сите!

Crazy Russian Hacker е познат по своите луди, но и генијални идеи. Преку 5,5 милиони претплатници...

Целата историја на Јапонија раскажана во 9 минутно забавно видео

Мошне интересно видео за целокупната историја на Јапонија, за самото основање на земјата,...

Видео: Оваа антистрес терапија ќе им помогне и на најнервозните!

Кога денот ни е исполнет со мноштво стресни ситуации и кога на нервозите им нема крај,...

Видео: Кога дедо игра на техно…

Без разлика на годините, омилена песна си е омилена песна, играј колку ти душа сака. Тоа го...