Категорија: Занимливости

Се ожени со двојно помлада девојка!

Неколку месеци по венчањето глумецот се појави во јавност со видливо повеќе колограми,...

Мудра приказна: Богатство, љубов или успех?

Некоја жена си ја поливала градината, кога здогледала тројца старци пред вратата. Ги...

Емотивна борба на еден татко: После смртта на сопругата таткото собира млеко за синот (ФОТО)

Мајката Кетрин Твет сакала својот син да го дои се додека тој не наполни една година, меѓутоа...

Видео: Еве зошто кога има снег треба да се вози 20км на час

  Сите знаеме дека кога ќе падне снег треба да се вози внимателно. Но секогаш сите брзаат...

СПРЕМЕТЕ СЕ ЗА СМЕЕЊЕ: Ако имам среќа да најдам помлада можам 2 пати (Видео)

Како да дојдете до девојка!? Овој штипски Казанова има грст совети за младите. комплимент...

ОВА СЕ 5-ТЕ НАЈДОБРИ ЖЕНСКИ ЗАДНИЦИ ВО БРАЗИЛ!

Покрај познатиот карневал со кој Бразил е познат, официјално најпознат избор за најдобар...

Фото: Македонската ”баба мразица” им посака многу радост и здравје на нејзините фанови во 2016 година.

Стриптизетата Црна мачка и годинава се пофали со новогодишната елка. Таа на Фејсбук им...

Нешто поинакво: Зимско топло чоколадо со Калуа

Уште еден од низата на зимски пијалоци кои мора да ги пробате. Дајте му шмек на омиленото...

Неколку особини на совршениот маж

Со сигурност можеме да кажеме дека “Господин Совршен“ постои само треба да се обидете да го...

Цел живот собирал лименки. Никому не му било јасно зошто, се додека не умрел

Алберт „Тепер“ Торни цел свој живот собирал лименки со различни бои и големини. Меѓутоа...

Ќерката на Ким носи бунда од 3,500 долари!

Старлетата Ким Кардашијан (35) на шопинг троши околу 30.000 долари неделно, а исто толку вложува...

Кога престанува да расте, и како старее пенисот?

Пенисот, како и останатите делови од телото, со годините старее и има свој животен циклус, а...

Погледнете што ѝ купи Роналдо на неговата мајка за роденден

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо одлучил да ја почести својата мајка за...

iPhone 6s има најбрза камера на пазарот

iPhone 6s и iPhone 6s Plus се победниците во одделот за најбрза камера. Со ова се замолчија сите...

Зошто сите ја имаме оваа вдлабнатина меѓу горната усна и носот?

Сите го имаме ова дупче, иако биолозите веќе подолго време ги мачеше прашањето зошто и како...

Искористете ги празниците: 15 начини како да го израдувате вашиот партнер

Празничното време честопати е време на гужва, стрес и големи трошоци. Од друга страна, ако...

Близнаци, а родени во различна година!

Во американската сојузна држава Калифорнија родени се близнаци во интервал од година дена,...

Фото: Погледнете ја атмосферата во Маврово во моментов

Зимска идила – погледнете ја атмосферата во Маврово во моментов.

Колку килограми треба да имате според вашата висина?

Ако вашата мајка отсекогаш ви кажувала дека е сосема во ред на висината од 160 сантиметри да...

ФОТО: КОГА ЌЕ СИ ЈА ВРАБОТИШ БАБА ТИ КАКО МОДЕЛ НА ТВОИТЕ КРЕАЦИИ

Чинами Мори од Јапонија создава шарени модели, користејќи ткаенини, канап и конец. Таа ја...