Чек дис аут
Search

Категорија: Занимливости

Симболичното значење на бадниковото гранче

Православните христијани на Бадник, вечерта наспроти Божиќ, во домот внесуваат бадниково...

Како реагираат лезбејки кога за прв пат ќе допрат пенис? (видео)

Две девојки искоментирaa дека пенисот е помек отколку што очекувале, додека третата рече...

Како да ги спакувате новогодишните сијалички?

  Видеово да си го запамтите за кога ќе треба да откитувате дома, ептен помага да не...

Направил дупка во мразот, а потоа запалил кибрит. Во она што следува нема да верувате!

Метанот може да се најде во сите делови од светот, а во продолжение погледнете како овој...

МОРА ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ: Позитивни Штипјани ја насмеаја цела Македонија (Видео)

Новинари од Телевизијата ТВ Стар од Штип направија неколку анкети изминатата година....

Пријатели со специјална врска: Девојче со ампутирана рака за Божиќ доби маче-инвалид

Двегодишно девојче со ампутирана рака за Божиќ доби маче со ампутиран екстремитет за да не...

Вакво тело на 51 година? Не е чудо што многу помлади девојки ѝ завидуваат

И на 51 година прекарот “Тело” совршено ѝ прилега на Ел Макферсон. Во новогодишното...

Ако успеете цел јануари да не пиете алкохол, еве што ќе постигнете

Една од најчестите новогодишни резолуции е намалување или целосно откажување на алкохолот....

Се ожени со двојно помлада девојка!

Неколку месеци по венчањето глумецот се појави во јавност со видливо повеќе колограми,...

Мудра приказна: Богатство, љубов или успех?

Некоја жена си ја поливала градината, кога здогледала тројца старци пред вратата. Ги...

Емотивна борба на еден татко: После смртта на сопругата таткото собира млеко за синот (ФОТО)

Мајката Кетрин Твет сакала својот син да го дои се додека тој не наполни една година, меѓутоа...

Видео: Еве зошто кога има снег треба да се вози 20км на час

  Сите знаеме дека кога ќе падне снег треба да се вози внимателно. Но секогаш сите брзаат...

СПРЕМЕТЕ СЕ ЗА СМЕЕЊЕ: Ако имам среќа да најдам помлада можам 2 пати (Видео)

Како да дојдете до девојка!? Овој штипски Казанова има грст совети за младите. комплимент...

ОВА СЕ 5-ТЕ НАЈДОБРИ ЖЕНСКИ ЗАДНИЦИ ВО БРАЗИЛ!

Покрај познатиот карневал со кој Бразил е познат, официјално најпознат избор за најдобар...

Фото: Македонската ”баба мразица” им посака многу радост и здравје на нејзините фанови во 2016 година.

Стриптизетата Црна мачка и годинава се пофали со новогодишната елка. Таа на Фејсбук им...

Нешто поинакво: Зимско топло чоколадо со Калуа

Уште еден од низата на зимски пијалоци кои мора да ги пробате. Дајте му шмек на омиленото...

Неколку особини на совршениот маж

Со сигурност можеме да кажеме дека “Господин Совршен“ постои само треба да се обидете да го...

Цел живот собирал лименки. Никому не му било јасно зошто, се додека не умрел

Алберт „Тепер“ Торни цел свој живот собирал лименки со различни бои и големини. Меѓутоа...

Ќерката на Ким носи бунда од 3,500 долари!

Старлетата Ким Кардашијан (35) на шопинг троши околу 30.000 долари неделно, а исто толку вложува...

Кога престанува да расте, и како старее пенисот?

Пенисот, како и останатите делови од телото, со годините старее и има свој животен циклус, а...