Категорија: Занимливости

Интересни факти за Њујорк

Покрај информациите кои ќе ги најдете во секој водич, секој град крие и неколку...

Видео: Вака се освојуваат девојки

Прогнозата е дека малиов е следниот „срцекршач“ што ќе ги  заведува сите девојки!:) Прави...

Фото: Cristiano Ronaldo гол на насловната на шпанскиот Вог

Иако Вог ни е познат по брендираната облека, скапиот накит, најдобро облечените селебрити,...

Tally е хаска која мисли дека е маче

Запознајте ја хаската Tally. Таа можеби е куче, но сопственикот верува дека има маче. :) Tally е...

Сонот на 9 годишниот Кен е да ги згрижи сите улични животни

Остварувањето на соновите е навистина добро, но уште подобро е кога сонот е да помогнеш на...

ФОТО: Луксузната куќа на Бон Џови

Луксузната куќа, која ја поседува пејачот Џон Бон Џови, моментално е на продажба по цена од...

Caño Cristales е најубавата река на светот и е позната како „Водно Виножито“

Caño Cristales е река во Колумбија лоцирана во областа Serrania de la Macarena. Реката локално го носи името...

Фото: Ким Кардашијан позира пред цветниот ѕид

Идната невеста и мајката на 10 месечната Норт, Ким Кардашијан, како поклон за Денот на мајката...

ФОТО: Девојки – скејтерки во 70-тите

Мислевте дека девојките пред 40-тина години не биле толку секси како девојките сега? Е, па се...

Со златното дугме на Сајмон – момчињава директно во финале на Х Фактор!

Изведбата на овие феноменални момчиња ја расплака публиката и го натера Сајмон прв пат да го...

ФОТО: Неверојатни тунели од светилки во Јапонија

За време на ладните зимски ноќи, Јапонија нуди спектакуларни изложби на светла кои траат од...

Дали доцните и зошто да?

Сите мразат доцнење, а сите доцнат! Зошто да се стигне некаде на време е најтешката работа на...

Фото: Медалот за најдобра сестра оди кај…

Можеби крајната линија на трката ја поминаа последни, но оваа сестра го заслужува медалот...

Дали сте знаеле дека…

… медот е единствената храна која никогаш не се расипува?

Видео: Младоженецот и свекрвата ја изненадија невестата

Ова видео оди во компилацијата на уникатни свадбени танци, но тоа вообичаено го прават...

Дали искреноста е најдобра опција за среќeн живот?

Ставот е поважен од талентот, интелигенцијата, образованието и среќата, а повеќе од 85% од...

ВИДЕО: Како изгледаат кучињата во улога на човек?

Две кучиња, седнуваат на маса и јадат како нормални луѓе! Ви звучи неверојатно? Погледнете!...

Интересни факти за делфините

Делфините се дефинитивно на топ листата на најомилените животни во светот. Но, поголемиот...

Едноставен рецепт за среќа

Среќата си има рецепт, еве ги тајните состојки:  Тајната на слободата Не мисли на тоа што...

Помогнете си во најтешките мигови

Среќата не е отсутност на проблеми, туку способност да се справиме со нив. Еве неколку совети...