Категорија: Занимливости

Денес е Св. Константин и Св. Елена! Нека ни е за многу години!

Православните верници денес го прославуваат празникот Св. цар Константин и царица Елена. Во...

100-те најдобри фудбалери на сите времиња

Помеѓу оние кои играле на Светските првенства, двајцата најдобро котирани се Пеле и...

Најпијаната куќа во светот: 70.000 лименки пиво!

Станарот кој живеел во оваа куќа бил познат како тивок во соседството и воедно бил совршен...

Видео: „Прв до врв“ од птичја перспектива благодарение на AirView

Вчера на 1ви јуни по втор пат се одржа спортско – рекреативниот настан „Прв до врв“, по...

8 работи кои не сте ги знаеле за соновите

Верувале или не, соновите се една од најмистичните појави кои секојдневно ги искусуваме....

Абе убаво е да ослабнеш, ама…

„Бразука“ – топката за Светското првенство без маана

Адидас конечно направи добра топка за Светското првенство. Тие по 12 пат ја прават топката и...

Шо ќе го прашате Перо? Прашање од екстерно!

Ги жалиме децата!  Вакво глупо прашање заслужува само глуп одговор!    

Видео: Овој човек на видео го снимил громот кога удрил во него

Следачот на бури, Scott Sheppard ударот со гром го забележал на видео, додека снимал преку...

10 разнежнувачки фотографии од ембриони од животни

Видео: Летачка достава на пица?

Во Индија, ако нарачате пица од Франческо пицеријата, многу брзо летачки објект ќе ви го...

Овие жени не стареат

Не само што не стареат, туку дел од овие жени изгледаат и подобро од порано. Секако, јасно ни е...

Европските метрополи преку ноќ

Секој град си има свој шарм. Убавините може да ги видиме преку дневни прошетки, но и ноќите во...

Што да направите пред да се тетовирате?!

Се прашувате што да направите? Проверете речник! Зашто би провериле? Еве ви неколку...

Видео: Смејте се и Вие заедно со овие слатки 4 бебенца близначиња

Е ова е вистинска среќа, овие дури 4 бебенца близначиња се смејат многу заразно. Погледнете...

Видео: За сите оние што не веруваат во СРЕЌА! Погледнете…

На ова видео ќе видите ситуации во сообраќајот каде смртта се избегнува за делови од...

Најсподелувано видео во изминатите 48 часа:Излезе на сцена и сите ги остави без текст!

Никогаш во животот не сте виделе толку креативен сценски настап. Оваа девојка се вика...

Се сеќавате на O-Town? По 10 години, се враќаат со нова песна!

Се сеќавате на машкиот бенд O-Town? Бендот беше оформен во шоуто на MTV, Making The Band, а 10 години по...

Секси нов видео спот на Џенифер Лопез за „First Love“

Џенифер очигледно се разубавува со годините, а ова можеби и е и најсекси изданието до сега....

Некогаш и сега: Најпознатите светски градови

Невозможно е да ја забележите промената на некој град од ден на ден, но, кога ќе погледнете...