Категорија: Занимливости

RAPSODY PARTY караванот тргна од Зеница, Бања Лука, Сараево, продолжи во Нови Сад, Белград, Крагујевац, Ниш – а на 16.06 доаѓа кај нас во Скопје !!! – Бидете дел !!!

  ГОЛЕМА ЗАБАВА ЗА ПОТСЕТУВАЊЕ НА АПСОЛВЕНТСКАТА ЕКСКУРЗИЈА, И ЗАГРЕВАЊЕ ЗА НАЈЛУДОТО...

ВИДЕО: Најмладиот багерист во Македонија доаѓа од Струмица- 4 годишно момче управува како професионалец

Детенцето од село Свидовица – Струмица,  кое најверојатно нема повеќе од четири години,...

Видео: Фудбал со огнена топка во Индонезија

Некаде се игра фудбал, да, со огнена топка. Чудно звучи, но доказот не лаже. Всушност, овие...

10 мудри мисли од мажите за жените

1. “Ако жените не постоеја, сите пари во светот ќе изгубеа секаква смисла.” –...

Кралското лице на Шпанија: Модните изгледи на идната кралица Letizia Ortiz

Сега кога нејзиниот сопруг, принцот Филипе ќе го заземе тронот, сите очи се насочени кон...

Видео: Кул 10 научни експерименти кои може да ги направите дома

Себеименуваниот луд руски хакер, во домашни услови прави неколку навистина интересни...

Човек живее во Боинг 727 сред шума

Колку од вас имаат некој сон што мислат дека е невозможен? Колку од вас се потрудиле да го...

ВИДЕО: Погледнете ја новата реклама на Најк!

Американската компанија за спортска опрема, Најк, во пресрет на Светското Првенство во...

Видео: Животот е поважен од мобилниот телефон!

Едно видео, замолче цела сала. Моќта на вистината е да замолчи се пред нејзе. Тоа го направи и...

ФОТО: Запознајте го Сем – мачето со веѓи

Сем е маче кое поради неговите две црни линии над очите, стана вистинска ѕвезда! Подгледнете...

Тест: Откријте дали сте зависник од социјалните мрежи

Ви текнува ли на животот пред социјалните мрежи? Ни на нас! Фејсбук, Твитер и Инстаграм...

Фото: Косовска невеста

Традиција која трае илјада години, пренесувана од генерации на генераци, сеуште опстојува...

14 типа на пијани девојки

Во една женска вечер, едноставно, невозможно е после неколку чашки да не ја запознаете...

Биба Додева со „Врати се“ е победникот на 29тото издание на Макфест

Вчеравечер во Штип се одржа финалната вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест 2014“....

14 работи кои можете да ги направите за да ја разведрите мрзеливата недела

Ако постои ден за одмор и опуштање, тоа дефинитивно е недела. Крај на викендот, ден после...

Видео: Ова се најсилните деца на светот

Giuliano Stroe (10) и неговиот брат Claudio (8), се најсилните деца на светот. Тие се романски...

ВИДЕО: Погледнете како Љубе од Пробиштип лебди во воздух! Ова е првиот македонец со ваков подвиг…

Погледнете како илузионистот Љупчо Јанев од Пробиштип изведува магионичарски трик познат...

Исповед на смртна постела: за што ќе сакате да го вратите времето назад?

Приказната ја раскажува медицинска сестра која работела во одделение каде пациентите ги...

Видео: Експеримент – колку газираните сокови се штетни за вас?!

Ја занемарувате водата и денот го поминувате пиејќи вештачки сокови? Ова е видеото за вас!...

Совршена формула за паралелно паркирање (Само за жени)

Математичарите очигледно си немаат друга работа и измислуваат формули ама баш за све!...