Категорија: Занимливости

Еве зошто мажите бараат жени што личат на нивните мајки

Не брзајте да го дефинирате вашиот партнер како мамино дете, туку прифатите една едноставна...

Фото: И семафорот во Кавадарци е пијан, за пешаци свети и црвено и зелено!

Фотографијата ни ја испрати наш читател од Кавадарци

Видео: Ова го има само во Дебар! Погледнете како овој македонски Албанец поминува преку пешачки дрвен мост со автомобил

Не треба многу да се коментира, туку само погледнете го видеото …...

ВИДЕО: Погледнете како полициските специјалци им го разубавија денот на пациентите во Детската клиника

За Денот на вештерките, SWAT тимот на полицијата во Толедо, Охајо, САД се реши да направи до...

Видео: Јака финта! Еве како да отворите вино со тапа без отворач …

Сигурно некогаш ви се случило да сакате да отворите вино со тапа, а да немате отварач, па...

Новогодишна реклама која ќе ве воодушеви… 4 милиони прегледи за 2 дена!

Новата новогодишна реклама на Џон Луис со пингвинчето Монти. Ќе ве воодушеви!...

Фото: Дечко од Нов Зеланд, се облекува како познати личности од спротивниот пол

Ники Минаж:   Тејлор Свифт   Ариана Гранде   Лејди Гага   Џенифер Лоренс   Ким...

ВИДЕО: Ова не е можно – погледнете зошто видеово има над 30 милиони прегледи

Не можеме да процениме дали човеков се обидел да ја потресе светската музичка сцена или пак...

Видео: Не е за џабе најдобриот голман….

Мануел Ноер е еден од најдобрите голмани на денешницата и според многумина еден од...

Ново видео К-15! Техничка подршка, нема веќе ало ало …

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=rM4aWjcrfQE#t=144[/tube]

Фото: Само неколку букви фалат на таблата за добродојдовте во Демир Хисар!

Сите пророштва на Баба Ванѓа – Што не чека во иднината?

Жителите на селото Петрич каде што живеела и умрела славната јасновитка баба Ванѓа и денес...

Пооткачено писмо за развод не сте прочитале!

Покрај емотивните зборови и длабоки чувства, во писмата понекогаш може да има и силна...

Мистеријата е решена: Еве зошто имате пенис

Дали некогаш сте прашале зошто имате пенис и тоа само еден, а два или повеќе како што имаат...

Зукерберг објасни зошто Messenger го одделија од ФејсБук

Според нас, и многу корисници, одделување на Facebook Messenger од оригиналната Facebook апликација само...

ЌЕ ВИ ГО СТОПИ СРЦЕТО: МАЛ БЕБУШ КОЈ ОБОЖАВА ДА СЕ ГАЛИ

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=42_WBvxjtTI#t=16[/tube]

Фото: “Локомотива” помина низ Скопје

Фотографијата е превземана од групата на Фејсбук: Ѕид за сообраќајниот срам...

Со мачка која зборува станаа тешки милијарда евра

Брачниот пар Иза и Само Логин се најмоќните Словенци на нивната листа на 100 најбогати, која...

ФОТО: Дива свиња трча на Стража

Фото: Утринска гимнастика во Ново Лисиче!

      Фотографијата е превземана од групата на Фејсбук: Ѕид за сообраќајниот срам...