Категорија: Занимливости

ВИДЕО: Како би реагирале ако некој ве удри по газот додека шетате по улица?

Што вие би направиле доколку некој ве удри по газот додека шетате по улица? Или уште полошо,...

Видео: Слончиња уживаат да се валкаат во кал

Слоновите уживаат да се валкаат во кал, а оваа фамилија на слонови која живее во...

Како и каде милијардерите го стекнуваат своето богатство

На планетата има 2.325 милијардери кои контролираат 4% од светското богатство. И иако во речиси...

Шокантно признание на Мајк Тајсон

Боксерската легенда Мајк Тајсон во интервју за радиото Сириус открил дека како дете бил...

Видео: Новото Беембе на бате Гоки од Струмца

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=AgWSlzq0DJc[/tube] Извор: http://www.motika.com.mk/

Проверете одново што сте во хороскоп, има нов 13-ти знак

Астрономот Парке Канкл вели дека констелацијата на планетите и промената на положбата на...

ВИДЕО: Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова

Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова…...

АНКЕТА: Што е јатрва, шуринајка и балдска?

Порталот Телеграф прашуваше, а граѓаните одговараа: Што е јатрва, шуринајка и балдска?...

ВИДЕО: Колку храна можете да купите за пет долари ширум светот

Порталот buzzfeed.com направи истражување колку храна во различни држави може да се купи за пет...

Фотографии од имотот на Том Круз во Колорадо

Една од најголемите филмски ѕвезди, Том Круз, одлучи да го продаде имотот во Телјурајд,...

ФОТО: Ова се најчести презимиња во Европа, погледнете кое е во Македонија

Оваа интересна мапа ги прикажува најчестите презимиња во Европа. Кое е најчесто во нашата...

ВИДЕО: Глушец во метро – Сите на нозе!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=dk5-TxEUYbI[/tube]

Седум причини зошто мастурбацијата е подобра од сексот

Како што самите понекогаш знаеме да си ги погодиме точките, тоа не може да го направи никој...

Видео: Се спасија колку можат … Halloween скриена камера!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=LxEpnthfcSI&sns=fb[/tube]

Видео: Компилација од најлошите другари на светот

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=Wh-coxOjoPQ[/tube]

Фото: Погоди кој е? Не е важно :)

Селфи со кралот! Ова е дефинитивно најдоброто селфи некогаш направено!

Фото: Ова е само наше Скопје, тука ни е се …

Не е добар в кревет! Проверете зошто жените изневеруваат?

Ново истражување покажало зошто мажените жени се впуштаат во афери, како и што кај сопругот...

Видео: Ново од Миле Паника К-15! Погледнете како си ја пее својата омилена песна …

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=ihnbXDQ9mgc[/tube]