Категорија: Занимливости

Фото: Погледнете како го гледаат семафорот искусните шофери, почетниците, возачите на БМВ, жените, политичарите …

Погледнете како го гледаат семафорот искусните шофери, почетниците, возачите на БМВ, жените,...

Писмо од една домаќинка до сите жени во светот: Чисти само колку што мораш!

Сакајќи да го сподели своето животно искуство и добро научената лекција, оваа домаќинка...

Добра вест за мажите кои спиеле со повеќе од 20 жени

Оваа вест се однесува на сите мажи кои во својата љубовна “кариера“ спиеле со над 20...

И на Сораја не и е лесно! Неимар и испрати приватен авион и си ја донесе во Шпанија…

Бразилецот подолго време ја викаше старелтата да го посети и на крајот таа прифати. Сораја...

Видео: Кинеско а сепак српско!

Популарната девојка на Јутјуб го објавила и своето најново видео во кое го пее хитот на Аца...

8 причини зошто треба да пуштите брада

Зимата тропа на вратата и секој маж кој има самопочит размислува да пушти брада. Постојат...

Зошто пивото има толку добар вкус?

Научниците открија зошто пивото има толку добар мирис и вкус. Квасецот во пивото успева да...

Што зборуваат за вас чевлите кои ги носите

Секоја жена би сакала да има плакар полн со чевли, но секогаш постојат најомилени кои...

Што сака да ви каже бебето преку своето лице

Бебињата многу знаат за луѓето и за светот што ги опкружува и, иако не зборуваат, од нивните...

Фотка од секси ангелите на Victoria’s Secret ја разлути јавноста

Последната линија на долна облека од Victoria’s Secret, наречена „Perfect Body“ според мислењето на...

ФОТО: Ова е новиот пајак!

НЕВЕРОЈАТНО! Вашата возраст се дознава од телефонскиот број

1) Напишете ја последната цифра од вашиот телефонскиот број. 2 ) Помножете со 2. 3 ) Потоа...

ВИДЕО: Скрил камера дома – се шокирал кога видел што прави жена му додека е на пат

Се разбира, ова е само шала, но сепак, тоа не е причина да не размислите, што прави вашата...

Дали знаевте дека вашиот Самсунг има скриено мени?

  Целта на скриеното мени кај Самсунг паметните телефони е да се тестира исправноста на...

Седум години носи челичен корсет и сега има струк од 40 центиметри!

Повеќето жени посакуваат фигура на песочен часовник, но за Кели Ли Дикеј (27) тоа станало...

Ова се најчестите заблуди, после кои таа останува бремена

Неодамна сите медиуми објавија вест за жена во Колумбија која користела компир како...

ЕВЕ КАКО ФЕЈСБУК МОЖЕ ДА ВИ ЈА ЗГОЛЕМИ ТЕЛЕФОНСКАТА СМЕТКА!

Најпопуларната социјална мрежа на светот Фејсбук, една од последните новитети е опцијата за...

Фото: Куќа на Македонец во Њу Џерси

Куќа на Македонец во Њу Џерси …

Кога ќе те стигнат и притиснат години, отвори ја книгата со детски спомени…

Еден ден, кога годините ќе почнат да ви го крадат детството, тргнете едно негово делче во...

Само 2% од луѓето можат да погодат кој всушност “умира” на оваа фотографија

Дали сте и вие помеѓу нив? Обидете се да го решите овој интересен и навидум лесен тест кој...