Категорија: Занимливости

Видео: Све за љубав на бугарски начин!

Бугарија е се е можно! Прво почнаа да се расправаат, па на крај почнаа и да се тепаат …...

Фото: Ново!!! Милка чоколадо со Ајвар!

И благодариме на Милка за ваквиот потег, популарниот традиционелен македонски Ајвар, одсега...

Видео: Интересно несекојдневно навивање на „комитите“

На последниот натпревар на македонсиот вицепрвак кој славеше над српскиот шампион...

Не заборавајте, стрелките на часовникот од 3, ќе треба да ги вратите на 2 часот!

Бирото за метрологија на Република Македонија соопштува дека согласно Законот за сметање...

Секој шести маж се депилира

Секој шести маж на возраст од 16 до 24 години редовно се депилира. Околу 12 проценти од нив ги...

Видео: Зашто си ме мајко родила!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=Ui-bqjnMrGQ[/tube]

Фото: Ако баба ми имаше Инстаграм!

Видео: Погледнете за само 20 долари од кај успеа да скокне и да го сними својот неверојатно храбар потфат

На YouTube е објавено видео снимено во Јамајка во кое еден млад човек скока од платформа висока...

Видео: Му се качи врз автомобил на сред пешачки! Еве зошто Русите имаат камери во своите автомобили

На интернет има премногу снимки од руските автомобили, а многумина се прашуваат зошто секој...

ФОТО: Среќа е … првиот снег во Македонија! Погледнете во кој град падна првиот снег …

Иако врнежи имаше на планините, прва градска средина каде завеа снег, сепак е Кратово. Еве...

Видео: Ова 12 годишно дете ќе биде новиот Џордан!

12 годишниот Џулијан Њумен напорно тренира за да стане врвен кошаркар, нешто што одамна му го...

Колку долго можете без секс?

Претставничките на понежниот пол можат да издржат околу 2 месеци без секс, но за разлика од...

Вежби за подобар секс

Експертите велат дека за одлична забава под чаршавите треба да бидете подготвени како...

ФОТО: Ова е новиот паркинг во Дојран!

  Фотографиите се превземани од Фејсбук  

ФОТО: Понекогаш природата прави неверојатни нешта! Погледнете!

Додека се трудиме што повеќе споменици да изградиме, или пак барокни згради и кој знае уште...

Преубави и пребогати Русинки кои владеат со Инстаграм

Тие се нестварно убави, пребогати и исклучително популарни на социјалната мрежа Инстаграм....

GIF моменти од диско кои ќе ве насмеат! :)

GIF прајслес моменти од диско кои секој ги има проживеано, ама вака на трезно, верувајте ќе ве...

Видео: Богати луѓе – Марјан Георгиевски

Ова е едно од најсмешните видеа на Стенд-ап комичарот Марјан Георгиевски , Богати луѓе!...

Видео: Импресивно видео за безбедноста во авионите, инспирирано од трилогијата Хобит

Новозеландската авио компанија, во соработка со ѕвездата на Хобит, Елајџа Вуд, го сними ова...

Фото: Кирилицата и Latinicata се споија во Скопје!

Погледнете ја убаво фотографијава и одлучете сами каде ќе одите во Скопје или во Скорје :)...