Категорија: Филмови и серии

Бред Пит конечно се закити со Оскар

Наградата за Најдобар актер за споредна улога во рацете на Бред Пит На 92-то доделување на...

„Медена земја“ не го доби Оскарот за најдобар документарец

На 92-то издание на Оскарите, „Медена земја“ е номиниран во две категории: најдобар...

Најпознатите глушец и мачка – Том и Џери денес слават 80. години постоење

Многу генерации на деца израснаа со еден од најдобрите и најпопуларните цртани филмови во...

Атиџе е подготвена за црвениот килим: Со нова фризура замина во Лос Анџелес по Оскарот!

Атиџе , главната протагонистка и последниот див одгледувач на пчели, од филмот „Медена...

Македонскиот студент Виктор Ивановски ја освои престижната „ANNIE“ награда за анимиран филм во Лос Анџелес

Виктор Ивановски, студент по анимација на „Sheridan College“, Канада е дел од екипата што работеше...

Уште едно пророштво на Симпсонови кое се оствари: Дали го предвиделе коронавирусот уште во 1993?

Фановите на „Симпсонови“ се уверени дека долговечната анимирана серија го предупредила...

Екипата на „Медена земја“: „Ние сме од Македонија, земјата домаќин на најстариот фестивал за кинематографија “Браќа Манаки”

Самир Љума, снимателот на македонскиот филм номиниран за Оскар „Медена земја“, заедно со...

ЈАНА МАРИНОВА, ПОЗНАТА КАКО ПРЕСЛАВА ОД ПРЕСПАВ – ВО АКЦИОНА КОМЕДИЈА ВО CINEPLEXX

“Диви и среќни“ е новиот хит филм во Бугарија што ги сруши рекордите во гледаност, а Јана...

Екипата на „Медена земја“ рамо до рамо со најпознатите холивудски актери! (ФОТО)

Екипата на македонскиот документарец „Медена земја“ се дружеше со најголемите холивудски...

„Прво правило е никогаш да не се откажеш. Второто е секогаш да се сеќаваш на првото“ Ал Пачино

Алфредо Џејмс Пачино е американски актер, режисер и сценарист. Најпознат е по своите...

Атиџе верува дека Медена земја ќе освои Оскар: Мала држава ама му покажавме на цел свет дека можеме

„Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е македонскиот кандидат за Оскар во...

Историски успех: „Медена земја“ и официјално со две номинации за Оскар: Најдобар странски филм и најдобар документарец

„Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е македонскиот кандидат за Оскар во...

Најубавите филмови за љубовта

Љубовни филмови кои се вистинско ремек дело на уметноста Доколку сте љубител на романтика и...

Најдобрите божиќни филмови кои никогаш нема да станат здодевни

Ви споделуваме листа на едни од најдобрите божиќни филмски остварувања со кои забавата е...

„Медена земја“ во потесен избор во две категории за престижниот Оскар!

Сосема заслужено после освоени безброј награди низ целиот свет „Медена земја“ се најде во...

Филмови кои секоја жена мора да погледне

Нема да верувате, но тоа не се обавезно љубовни филмови. Тие се од различни жанрови и...

Најубави љубовни цитати од познати романтични филмови

Романтичните филмови се посебен вид на уметнички дела која изобилуваат со сцени кои се...

Шарлот од серијата „Сексот и градот“ која сцена и била најтешка и најужасна за снимање

Серијата „Сексот и Градот“ беше емитувана пред 15 години, а денес е една од најпопуларните и...

„Медена земја“ прогласена за најдобар филм според Њујорк Тајмс

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ никого не остава рамнодушен, а доказ за тоа...

Филмови кои ја враќаат надежта за нов почеток! (ВИДЕО)

Погледнете кои филмови ќе ви помогнат да ја вратите надежта за нов почеток после голема...